Czy to już odpowiedni czas zmieniać opony na letnie? Czołowy meteorolog w Polsce odpowiada na to pytanie

Czy to już odpowiedni czas zmieniać opony na letnie? Czołowy meteorolog w Polsce odpowiada na to pytanie

Podaj dalej

Czy już nie za późno, a może to odpowiedni czas, czy jeszcze za wcześnie? Te pytania w ostatnich dniach nurtują kierowców, którzy czekają na odpowiedni momen kiedy wymienić opony. A takich wskazówek najlepiej szukać u sprawdzonych osób, a w tym temacie takimi są meteorolodzy.

Opony, a więc czy już czas na ich wymianę?

opony letnie wymiana

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

W temacie wymiany opon wypowiedział się Damian Dąbrowski, którego profil na facebooku obserwuje ponad 127 tysięcy osób. Codziennie dostarcza on sprawdzone informacje w temacie tego jaka będzie pogoda i jak sam przyznaje, w ostatnich dniach zasypywany jest pytaniami – kiedy wymienić opony?

A pogoda niewątpliwie ostatnio jest dość zwariowana z punktu widzenia przeciętnego odbiorcy. Rano jadąc do pracy potrafi być kilka stopni powyżej zera, a w południe już temperatura dochodzi do 15 stopni Celsjusza. Nie wiadomo tak naprawdę nawet jak się ubrać. Dwa razy dziennie nie będziemy zmieniać ubioru, tak samo jak i…. opon.

”Na pewno bezpieczniej będzie jeździć na zimowych oponach w temperaturze nawet 15°C, niż na letnich w temperaturze 0°C. Krótko mówiąc lepiej wymienić opony trochę później, niż zrobić to za wcześnie. Osobiście dokonuję wymiany opon najczęściej w połowie kwietnia, choć bywały lata, że robiłem to dopiero pod koniec tego miesiąca” – pisze meteorolog Damian Dąbrowski w najnowszym wpisie.

wymiana kol opony

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Lepiej się wstrzymać

Do dobrej pogody wciąż nam jeszcze nieco brakuje, a zatem jeszcze lepiej wstrzymać się z wymianą opon. Co pokaże kwiecień to ciężko dziś dokładnie prognozować, ale do lata na pewno jeszcze daleka droga. A skoro letnie opony mają swoje wymagania, to niech jeszcze chwilę zaczekają.

”A co przyniesie kwiecień-plecień? To jeszcze w dużej mierze zagadka. Jest jednak dość spore prawdopodobieństwo, że w pierwszej połowie kwietnia pojawią się również dni z temp. maksymalną poniżej 10°C, a w nocy możliwe będą przymrozki. Czy w takiej sytuacji warto już teraz zakładać letnie gumy?” – dodaje.

opony zimowe wulkanizacja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News