Czy po godzinie 20:00 w Polsce obowiązuje sygnalizacja świetlna? Okazuje się, że nie wszystkich

Czy po godzinie 20:00 w Polsce obowiązuje sygnalizacja świetlna? Okazuje się, że nie wszystkich

sygnalizacja czerwone swiatlo

Podaj dalej

Sygnalizacja świetlna stosowana jest niemal na całym świecie. Wszystko po to, aby usprawnić ruch, zadbać o bezpieczeństwo na drodze i tworzyć bezpieczne przejścia dla pieszych. Z kolei jeżeli chodzi o kolory jakie pokazuje, od dziecka uczymy się co one oznaczają i jak się do nich stosować. Ale czy obowiązuje to w każdej godzinie?

Czerwone – stop. To mówi sygnalizacja

sygnalizacja czerwone swiatlo 2

Nie wszyscy kierowcy biorą na poważnie sygnalizację świetlną, gdy natężenie ruchu jest mniejsze. Mowa tu chociażby o tym, co dzieje się po godzinie 20:00, gdy większość osób przebywa w tym okresie w domu. Przejeżdżanie na czerwonym świetle traktują jako normalną rzecz – w końcu widać, że nic nie jedzie.

Takie podejście jest niezwykle mylne. W każdej chwili może ktoś wjechać na skrzyżowanie na większej prędkości, widząc, że ma zielone światło. Do tego na drogę przejście może wbiec pieszy, także widząc, że jest w tym momencie uprzywilejowany.

Przykładów można by wymieniać bez końca, ale najważniejsze to, aby wszyscy zrozumieli jedno. O każdej porze dnia i nocy należy stosować się do tego, co pokazuje sygnalizacja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News