Czy myć samochód zimą w trakcie mrozów? Kierowcy wciąż mają problem z odpowiedzią na to pytanie

Czy myć samochód zimą w trakcie mrozów? Kierowcy wciąż mają problem z odpowiedzią na to pytanie

Podaj dalej

Mogę umyć samochód, czy nie mogę, gdy za oknem zima i mróz?  Z tym pytaniem kierowcy od zawsze mają problem i niestety go bagatelizują. I to w taki sposób, że mycie samochodu przekładają na pierwszy dogodny dla siebie termin. Z reguły może to być i wiosna. A to jeden z największych błędów jakie można popełnić.

Mycie samochodu zimą to podstawa!

zima samochod mycie

Tak naprawdę o zewnętrzną czystość samochodu powinniśmy dbać lepiej zimą, niż latem. Ktoś powie – za kilka minut samochód będzie wyglądał przecież tak samo. Nie do końca, bowiem kwestia tego jak go umyjemy, a dokładniej mówiąc – jak go ochronimy.

Największym wrogiem samochodów jest sól, która rozsypywana jest na drogach, a która bardzo chętnie osiada na naszym pojeździe. To właśnie ona jest główną przyczyną tego, żeby wybrać się 3-4 w miesiącu na myjnię i ją zmyć. Jeżeli chcemy, aby po zimie samochód wyglądał wciąż tak samo jak przed nią. Inna kwestia – żeby jak najdłużej lakier, a następnie blacha nie pozostała uszkodzona.

Stąd też choć może nam się wydawać, że wykonujemy syzyfową pracę, to nie do końca tak jest. Każde dokładne zmycie soli to plus i nie powinniśmy myśleć o tym, co będzie później. Zwłaszcza, że za priorytet należy uznać późniejsze wyskowanie, co jeszcze lepiej będzie chroniło samochód przed solą.

zima brudny samochod

Samochodowi mróz niestraszny

Mycie samochodu powinno w okresie mrozów odbywać się na myjniach automatycznych. Zdecydowanie lepiej one poradzą sobie z domyciem samochodu. Warto wybrać wyższy pakiet z podwójnym myciem, woskowaniem, a już najlepiej z myciem podwozia!

To właśnie tam osiada się najwięcej soli i to właśnie tam najtrudniej ją usunąć. Jeżeli nie chcemy doprowadzić do korozji, rdzy i szybkiego uszkodzenia niektórych elementów, trzeba o tym pamiętać.

myjnia samochodowa zima

Mistrzostwem świata jest już praktycznie odpowiednie przygotowanie podwozia przed zimą, czyli jego odpowiednie zabezpieczenie. Nawet jeżeli nie posiadamy garażu z kanałem, warto skierować się z tym do mechanika. Usługa nie jest droga, a zwłaszcza jeżeli samochód jest w miarę nowy, wydaje się wręcz konieczna.

Puenta jest taka, że bez względu jak i w jakiej temperaturze, samochód należy myć. Można uznać to za obowiązek, o którym nie można zapominać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News