Czy można jechać samochodem w sylwestra? Oto cztery wyjątki kiedy możesz podróżować

Czy można jechać samochodem w sylwestra? Oto cztery wyjątki kiedy możesz podróżować

impreza sylwester samochod diesel

Podaj dalej

Tegoroczny Sylwester jest pełen obostrzeń, przez które ciężko tak naprawdę zrozumieć co można, a czego nie można w danych godzinach. Kierowcy zadają sobie jedno zasadnicze pytanie, czy mogą prowadzić samochód w godzinach od 19:00 do 6:00 rano kolejnego dnia. Można odpalić diesel, jak i inny silnik, ale pod kilkoma warunkami.

Czy można jechać w Sylwestra?

Wedle rozporządzenia jakie się pojawiło jest kilka wyjątkowych sytuacji na mocy których można podróżować w czasie ”godziny policyjnej”. Jednym z nich jest wykonywanie czynności zawodowych lub działań służbowych, a także działalności gospodarczej.

sylwester diesel impreza

Chodzi m.in. o podróż do pracy bądź z pracy, a także sytuację gdy właśnie jesteśmy w trakcie jej wykonywania. Również osoby np. dowożące posiłki będą mogły tego wieczoru i tej nocy pełnoprawnie przemieszczać się po ulicach.

Kolejnym wyjątkiem jest zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Również jeżeli chodzi o opiekę zdrowotną bądź psychologiczną. Oznacza to nic innego jak możliwość wyjścia do sklepu, który pozostaje otwarty bądź apteki, a także udanie się pilnie do lekarza.

Kościół tradycyjnie priorytetem

Także uczestniczenie w sprawach kultu religijnego będzie wyjątkiem, który sprawi, iż nie zostanie nałożony na nas mandat karny w wysokości 1 000 zł, a nawet i 30 tys. zł w przypadku zgłoszenia sprawy do sanepidu. Wszystkie działa na rzecz przeciwdziałania epidemii także zostają objęte brakiem obostrzeń.

kosciol sylwester mandat diesel

Odpal diesel i jedź przed siebie!

Rząd po raz kolejny pozostawia furtki, które tak naprawdę w łatwy sposób można obejść. Wystarczy tylko, że po godzinie 19:00 gdy zostaniemy poddani kontroli powiemy, że wybieramy się do kościoła. Funkcjonariusz tak naprawdę nie będzie miał podstaw do tego, aby wystawić nam mandat. Nie ma ku temu żadnej podstawy prawnej.

Nie jednak o kłamstwa i oszukiwanie tutaj chodzi, a o zdrowy rozsądek. Warto zatem dwa razy zastanowić się czy chcemy narażać siebie i inne osoby udając się na sylwestrową imprezę, w gronie większej ilości osób.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News