Czarna lista stacji paliw w Polsce! UOKiK informuje, gdzie nie tankować

Czarna lista stacji paliw w Polsce! UOKiK informuje, gdzie nie tankować

Podaj dalej

UOKiK zaprezentował czarną listę stacji paliw w Polsce, na których benzyna lub diesel nie tak takiej jakości, jakiej być powinien. Warto zapoznać się z tym raportem, gdyż miast jest bardzo wiele i na pewno jest takie miejsce, obok którego przejeżdżamy i istnieje ryzyko zatankowania.

Jeżeli chodzi o badania te zostały przeprowadzone losowo, a także w miejscach, gdzie kierowcy zgłaszali swoje zastrzeżenia. Zaprezentowane raporty powstały na bazie zebranych próbek z tego roku i ubiegłego.

UOKiK – czarna lista stacji paliw w Polsce

Kontrolerzy Inspekcji Handlowej sprawdzili cztery rodzaje paliw jakimi można zasilić samochód – benzynę, diesel, LPG i biopaliwa. Z wszystkich próbek częściej problemy dotyczą oleju napędowego (1,86 proc), niż benzyny (1,01 proc.).

W trzech województwach sytuacja związana z jakością paliw jest dużo gorsza niż na innych obszarach. Mowa o województwie podlaskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. Tutaj średnia wynosi od 5 do 6 proc., jeżeli chodzi o skalę problemu.

tankowanie

Patrząc na LPG tutaj sytuacja zdecydowanie się poprawia. Nieprawidłowości wykazano zaledwie w 0,60 proc. sprawdzonych próbek. Klikając TUTAJ można zobaczyć listę stacji LPG skontrolowanych od 14 stycznia do 31 grudnia 2019 roku. TUTAJ z kolei jest dostępna lista pozostałych paliw.

Gdzie nie tankować w 2020 roku?

W tym roku przez pandemię koronawirusa przeprowadzano mniej kontroli niż zakładano, ale na tyle dużo, aby nakreślić odpowiedni obraz. Dokładna lista stacji na której przeprowadzono kontrole w tym roku dostępna jest TUTAJ.

Benzyna, Diesel i LPG w tym tygodniu w górę. Efekt znoszenia kolejnych zakazów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News