Cysterna w tarapatach. ITD zauważyło dwa małe pęknięcia, ale jakże niebezpieczne

Cysterna w tarapatach. ITD zauważyło dwa małe pęknięcia, ale jakże niebezpieczne

Podaj dalej

Funkcjonariusze ITD na drodze krajowej numer 24 rutynowo zatrzymali cysternę przewożącą towar niebezpieczny (ADR). Kontrola wykazała, że pojazd stwarzał ogromne zagrożenie na drodze, ale także i potencjalnie dla środowiska. Były to jednak zupełnie inne usterki niż te najbardziej ”popularne”.

ITD wykryło niepokojące pęknięcia

cysterna itd 2

Usterka była dość minimalna, bowiem chodziło dwa kilkucentymetrowe pęknięcia. Były one na jednym ze słupków podtrzymujących cysternę. Było to na tyle niebezpieczne, że inspektorzy stwierdzili usterkę jako niebezpieczną.

Jako że kierowca przewoził transport niebezpieczny otrzymał zgodę na dowiezienie go do miejsca rozładunku. ITD zatrzymało dowód rejestracyjny naczepy, a przewoźnikowi za niedopilnowanie grozi kara pieniężna. Wobec przedsiębiorcy toczy się natomiast postępowanie administracyjne.

Jak widać nie trzeba wiele, aby ”podpaść” inspektorom transportu drogowego. Wbrew pozorom wszystko, co robią, robią zawsze dla naszego dobra i trzeba być jak najbardziej wyrozumiałym. Nawet gdy rozchodzi się o kilka centymetrów.

cysterna itd 3

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News