Coraz więcej żółtych i czerwonych stref w Polsce. Nadchodzi zakaz wyjazdów z miast?

Coraz więcej żółtych i czerwonych stref w Polsce. Nadchodzi zakaz wyjazdów z miast?

Podaj dalej

Coraz większa liczba osób zarażonych koronawirusem sprawia, że przypomina nam się obraz z drugiego kwartału tego roku. Siedzenie w domu, możliwe wyjście tylko do pobliskiego sklepu i możliwość otrzymania mandatu za wyjazd do innego miasta. Tak niestety było i coraz mocniej wraca tego obraz. Żółta strefa i czerwona strefa coraz mocniej zaznacza się na mapie Polski.

Koronawirus rośnie na sile

samochod-koronawirus
Badanie na koronawirusa

Większa liczba osób zarażonych niestety przykłada się na coraz większą liczbę miast, których dotyczy żółta strefa i czerwona strefa. Jako że w związku z jesienią liczba zakażonych będzie większa niż mniejsza coraz więcej osób zadaje trudne pytanie. Jednym z nich niewątpliwie jest to, czy pojawi się zakaz wyjazdu z miast w danych strefach?

Ministerstwo Zdrowia na razie bacznie obserwuje to co dzieje się w kraju. Podobnie zachowuje się również polski rząd, bacznie obserwując co dzieje się w innych krajach i jakie podejmowane są tam decyzje. Niestety w wielu państwach pandemia przybiera na sile i padają nowe rekordy w liczbie zakażeń.

Żółta strefa i czerwona strefa

W tym tygodniu największe obostrzenia obowiązują w powiatach strefy “czerwonej”: bytowskim, kluczborskim i milickim, nieco mniejsze w “strefie żółtej”, a więc na terenie powiatów: tatrzańskiego, gostyńskiego, nowotarskiego, aleksandrowskiego, głubczyckiego, myślenickiego, kieleckiego i kartuskiego.

Kontrole na granicach
Kontrole na granicach

Niebawem mają pojawić się tam kolejne: augustowski, olkuski, trzebnicki, opolski, ostrowski i tucholski.

O tym jak wygląda życie w żółtej i czerwonej strefie możecie dowiedzieć się czytając nakazy na stronie Ministerstwa.

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja

O tym jak szybko może zmienić się życie, które toczymy obecnie przekonaliśmy się już na początku roku. Oby takie kwestie jak karanie mandatem za wyjazd z miasta były już tylko złym wspomnieniem, a nie szarą rzeczywistością.

Maseczka w samochodzie wciąż obowiązkowa. W weekend przekonało się o tym wielu kierowców

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News