Coraz więcej samochodów elektrycznych jeździ po Polsce. Kryzys im nie straszny

Coraz więcej samochodów elektrycznych jeździ po Polsce. Kryzys im nie straszny

Podaj dalej

Już przeszło 11 tysięcy samochód elektrycznych jeździ po polskich drogach. Rynek tych aut na prąd cieszy się wciąż wolną, lecz wciąż rosnącą popularnością. I co istotne, dominują nie tylko hybrydy, co na pewno pokazuje, że rynek nie zmierza w jednym kierunku.

samochód elektryczny

Od początku tego roku do końca kwietnia w Polsce klienci kupili 2136 sztuk samochodów elektrycznych oraz hybryd typu plug-in. Liczba ta jest większa aż o 45 procent większa, niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

Tym samym od 1 maja po Polsce jeździ dokładnie 11 tys.132 samochód elektrycznych. Aż 56 proc. stanowią w tej licznie auta w pełni elektryczne. Z kolei pozostałe 4865 sztuk stanową hybrydy typu plug-in.

Samochody elektryczne a infrastruktura

Wraz ze wzrostem liczby samochodów elektrycznych poruszających się po polskich drogach, rośnie również infrastruktura. Na koniec kwietnia funkcjonowało 1131 stacji ładowania pojazdów elektrycznych, z czego 32 proc. z nich stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym. Pozostała liczba to wolne ładowarki prądu przemiennego o mocy mniejszej lub równej 22 kW.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News