Coraz bliżej większych obniżek ceny paliw w Polsce i nie tylko. Będzie powrót do wartości jakie pamiętamy

Coraz bliżej większych obniżek ceny paliw w Polsce i nie tylko. Będzie powrót do wartości jakie pamiętamy

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Wciąż każdy kierowca ma duże obawy, jeżeli chodzi o ceny paliw. Czy nie wzrosną? O ile wzrosną? Kiedy większy kryzys? Ile jesienią będzie się płacić na stajach? Pytań jest wiele, ale tak naprawdę więcej jest w tym wszystkim stresu i niepokoju. Bo czasy mamy jakie mamy i każdy martwi się o to, co przyniosą kolejne miesiące dla domowego budżetu.

Jak będą wyglądać ceny paliw? Prawdopodobnie rewelacyjnie!

benzyna diesel ceny paliw tankowanie
fot. freepik

Coraz więcej pozytywnych sygnałów płynie w kontekście tego, że ceny paliw będą naprawdę dobre. Co jednak oznacza słowo dobre? Będą akceptowane przez społeczeństwo, będą tymi cenami, z jakimi mieliśmy styczność wcześniej, bądź będą po prostu niewiele wyższe w kontekście inflacji czy po prostu w odniesieniu do czasów jakich obecnie żyjemy.

Powód? Rzecznik irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział wprost, że są podstawy do podpisania porozumienia nuklearnego w „bardzo bliskiej przyszłości”. To będzie spory zastrzyk ropy do krajów, które teraz potrzebują tego surowca jak nigdy wcześniej. Mówi się o tym, że irański eksport może osiągnąć 2,5 mln baryłek dziennie.

Jeżeli tak się stanie ceny ropy gwałtownie polecą w dół. W dodatku zacznie spadać marża rafineryjna i wszystko inne, co dotyczy wzrostów cen paliw. Oczywiście nie stanie się to całkowicie z dnia na dzień, ale będzie widać, jak z tygodnia na tydzień notowane są wyraźne spadki w cenie za diesel, benzynę, a nawet i LPG. Nie pozostaje zatem nic jak czekać na oficjalne ogłoszenie

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

Do jakich wartości spadnie diesel oraz benzyna?

Dziś trzeba sobie zadać jasno pytanie, czy jeżeli porozumienie zostanie podpisane to ceny paliw będą w okolicach 5,50 zł/l? Bo to właśnie takie ceny były wcześniej i były przez nas uważane za najwyższe – a nawet wówczas za wysokie. Odnosząc się do tych wartości trzeba sobie powiedzieć jasno – tak jest to możliwe.

Ale też trzeba pamiętać o tarczy antyinflacyjnej, która mocno obniża ceny paliw aż o złotówkę. Dlatego też albo będzie naprawdę wyraźny spadek – w co trudno uwierzyć, albo z czasem będziemy znów płacić wyraźnie więcej i czekać na poprawę sytuacji. Na pewno po lepszym okresie przyjdzie znów wyraźnie gorszy. Pytanie tylko co wymyśli rząd, aby ratować sytuację.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News