Comiesięczny dodatek w wysokości 719 złotych otrzymuje miliony Polaków! Gdzie złożyć wniosek, aby też go otrzymać?

Comiesięczny dodatek w wysokości 719 złotych otrzymuje miliony Polaków! Gdzie złożyć wniosek, aby też go otrzymać?

dodatek miesieczny wniosek

Podaj dalej

Bardzo duży dodatek finansowy w Polsce otrzymuje każdego miesiąca około wiele gospodarstw domowych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ile tak naprawdę można dzięki niemu otrzymać pieniędzy! A to często bywa bardzo ogromnym wsparciem, dzięki któremu znacznie łatwiej funkcjonować i wyżyć w dzisiejszych czasach do kolejnej wypłaty. Wiele rodzin nawet nie wie, że może otrzymać takie wsparcie.

Jak złożyć wniosek o dodatek pieniędzy?

dodatek pieniądze rząd
fot. freepik

Zasiłek stały wypłacany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społeczny. Jest to dodatek praktycznie dla każdego, kto jest już pełnoletni i mieszka sam bądź założył już rodzinę. Pieniądze można otrzymać, jeżeli dana osoba jest np. niezdolna do pracy bądź jeżeli kryterium dochodowe  nie przekraczana danego progu. Okazuje się, że takich osób w naszym kraju jest bardzo dużo.

Wedle najnowszych wyliczeń w 2023 roku można otrzymać dodatek w wysokości nawet 719 złotych miesięcznie. To bardzo duża kwota, która można na stałe zasilać dany budżet domowy. Oczywiście do momentu aż w pewnym momencie ktoś po prostu nie zacznie więcej zarabiać. Wówczas trzeba pamiętać o tym, aby to zgłosić i zrezygnować z zasiłku. W innym przypadku trzeba będzie z czasem zwrócić pieniądze.

Warto pamiętać, że kwota 719 złotych jest maksymalna i może być niższa zależnie od danych dochodów. Koniec końców otrzymując takie wsparcie nie może być ono mniejsze niż 30 złotych miesięcznie. Z reguły jednak są to kwoty znacznie większe, wypłacane w setkach. Warto, aby każda rodzina zapoznała się z kryterium dochodowym, bo kto wie, czy czy co miesiąc nie traci naprawdę sporej kwoty.

dodatek mama dziecko
fot. freepik

Kiedy dany zasiłek nie przysługuje?

Są pewne wykluczenia, nawet jeżeli spełnia się powyższe wspomniane kryteria, kiedy i tak pieniędzy można nie otrzymać. Dodatek nie zostanie przyznany, jeżeli ktoś pobiera np. rentę socjalną czy świadczenie pielęgnacyjne. Każdy złożony wniosek rozpatrywany jest w terminie do dwóch tygodni. W pilnych sprawach nawet może to być maksymalnie dwa dni. Na decyzję z kolei czeka się do miesiąca czasu.

Bardzo wiele polskich rodzin chcąc nie chcąc w ostatnim czasie wpadło w widełki, co uprawnia je do tego , aby otrzymać taki dodatek. To z racji tego, że m.in. najniższa krajowa rośnie bardzo szybko i dogania inne wynagrodzenia. Tym samym wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma prawo do takich pieniędzy. A w najbliższym czasie dojdzie jeszcze wiele rodzin, które załapią się na takie świadczenie.

dodatek pieniadze rodzina
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News