Co zrobić by twój silnik pracował bezawaryjnie latami? To naprawdę takie proste....

Co zrobić by twój silnik pracował bezawaryjnie latami? To naprawdę takie proste....

diesel mycie silnik

Podaj dalej

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że silnik to nic innego jak serce każdego samochodu. Aby mógł on funkcjonować latami trzeba o niego odpowiednio dbać, a nie jest to tak naprawdę bardzo trudne. Wystarczy po prostu, że kierowca myśli o samochodzie, jako o czymś więcej niż środek transportu.

Każdy kierowca musi dbać o silnik

Z reguły samochód ma służyć nam do jazdy, a gdy się zepsuje dopiero wówczas udajemy się z nim do mechanika. Wiele napraw można jednak naprawdę pominąć, zaoszczędzając przy tym duże pieniądze. Jedną z najdroższych rzeczy w naprawie może być często silnik. Zwłaszcza, że jego naprawa nie zawsze jest opłacalna i czasem trzeba sięgnąć po prostu po nowy.

Co zatem należy robić, aby jednostka napędowa się psuła? Pod żadnym pozorem nie należy doprowadzać do sytuacji, że nierozgrzany silnik musi pracować już na ”maksimum”. Do momentu jego rozgrzania należy jeździć łagodnie. Warto też pamiętać, że jednostka napędowa nie lubi zarówno niskich, jak i wysokich obrotów.

Żaden kierowca po dłuższej trasie nie powinien od razu gasić samochodu. Do tego oczywiście należy dodać regularną wymianę oleju i filtrów. Podstawowe ABC nie wymagające zbyt wiele od nas, naprawdę sprawia, że nasz motor pojeździ znacznie dłużej.

Usterki do szybkiego usunięcia

Wszystkie niepokojące sygnały związane z jednostką napędową powinny być od razu eliminowane. Nawet te najbardziej błahe, które mogą nam się wydawać niegroźne. Prawda jest taka, że w samochodach naprawdę niewiele trzeba, aby z małej usterki powstała duża awaria.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News