Co za dzbany! Laweciarze w Dąbrowie Górniczej ścigali się kto pierwszy dojedzie do wypadku

Co za dzbany! Laweciarze w Dąbrowie Górniczej ścigali się kto pierwszy dojedzie do wypadku

pomoc drogowa laweta

Podaj dalej

Pomoc drogowa pełni niezwykle ważną rolę, jeżeli chodzi o wszelkie kolizje i wypadki na drodze. Bez lawet ciężko byłoby dostarczyć rozbity samochód na warsztat czy na złom. O tym, że nie jest to praca łatwa wie każdy, kto choć raz miał okazję rozmawiać z danym pracownikiem. Po ciężkich zdarzeniach drogowych widoki nie są przyjemne dla nikogo.

Nie tak powinna działać pomoc drogowa

laweta pomoc drogowa

Jak w wielu zawodach tak i tutaj odbywają się tzw. ”wyścigi szczurów”, a więc kto pierwszy dojedzie do danego zdarzenia. Z reguły firmy obsługują praktycznie każdą firmę ubezpieczeniową, a więc każde zdarzenie drogowe jest potencjalnie żyłą złota.

I choć z reguły to klient bądź ubezpieczyciel informuje daną firmę to zdarzeniu, to jednak inne mają swoje sposoby na pozyskanie informacji. Wtedy właśnie obserwuje się podobne zdarzenia do tego, jakie miało miejsce w Zagłębiu.

Laweciarze urządzili sobie wyścig z przepychankami na drodze – kto pierwszy dojedzie do celu. Kompletnie nie brali pod uwagę tego, że tak prowadząc pojazd, zaraz im będzie potrzebna pomoc drogowa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News