Co kierowcy muszą wiedzieć o luzowaniu obostrzeń. Czy maseczka w aucie dalej obowiązkowa?

Co kierowcy muszą wiedzieć o luzowaniu obostrzeń. Czy maseczka w aucie dalej obowiązkowa?

Nowe obostrzenia. Kierowcy będą musieli kupić nowe maseczki

Podaj dalej

Zgodnie z wcześniejszym zapowiedziami poznaliśmy plan odmrażania Polski w maju, po wcześniejszych narzuconych restrykcjach. Jedno jest pewne – wraz z polepszeniem pogody, powinno poprawić się nasze samopoczucie, bowiem wraca normalność. Kierowcy także mogą się cieszyć z kilku powodów, a jednym z nich jest fakt, że mogą zacząć dalej podróżować.

Kierowcy, planujcie trasy!

Już w majówkę można wybrać się na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi na świeżym powietrzy np. grając w piłkę. Zaraz po długim weekendzie większość Polaków zapewne uda się do fryzjera, kosmetyczki, ale i nie tylko. Zostaną otwarte m.in. galerie handlowe, galerie sztuki, a więc można już zaplanować popołudniowy czas.

Większość osób zapewne wyczekuje jednak 8 maja, gdy do życia powrócą hotele. Wtedy można już planować upragnione wyjazdy w miejsca turystyczne, które już szykują się na przyjmowanie pierwszych gości. Niewątpliwie ciężko będzie znaleźć wolne miejsca na najbliższe weekendy.

Dobra informacja jest taka, że tydzień później już nie tylko m.in. w parkach będziemy mogli zdjąć maseczki, ale prawdopodobnie już wszędzie (w przestrzeni otwartej). Informacja ta ma zostać jednak potwierdzona w najbliższym czasie. Zależne jest to od tendencji liczby zachorowań.

Maseczka w samochodzie

Jako, że w przestrzeniach zamkniętych wciąż będą obowiązywały maseczki, w aucie także. Oczywiście na takich samych zasadach jak obecnie, a więc głównie, gdy podróżujemy z osobą, która z nami nie zamieszkuje. Możliwe jednak, że ta kwestia zostanie zniesiona, lecz dopiero po pewnym czasie.

Kierowcy zapewne cieszą się najbardziej z faktu, że będą mogli podróżować do swoich ulubionych restauracji, Początkowo tylko będą otwarte ogródki, ale pod koniec maja już także będzie można wejść do ich środka i tam zjeść. Nie pozostaje nic innego jak tankować paliwo i zacząć normalnie żyć

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News