Co drugi Polak nie wie, że od dzisiaj nie zapali tego papierosa w samochodzie. Ani też nigdzie indziej

Co drugi Polak nie wie, że od dzisiaj nie zapali tego papierosa w samochodzie. Ani też nigdzie indziej

papieros w samochodzie

Podaj dalej

Od dzisiaj zaczyna obowiązywać w Polsce zakaz sprzedaży papierosów smakowych. Wiadomo o tym tak naprawdę już od bardzo dawna, ale mało kto o tym pamięta i tak naprawdę wie. Z przeprowadzonych badań wynika, że tak naprawdę nie wie o tym co drugi palący.

papieros

Tzw. ”mentole” stanowią ponad 30 procent rynku papierosów w Polsce. Co za tym idzie, dziś jadąc do sklepu i chcąc kupić swoje ulubione papierosy, zaskoczenie przeżyje znaczna część społeczeństwa. Będą oni musieli szybko przerzucić się na inny rodzaj tytoniu. Będzie to również dla nich dobra motywacja do tego, aby rzucić palenie.

Wprowadzenie zakazu to krok Unii Europejskiej ku temu, aby społeczeństwo było zdrowsze. Obostrzenie obejmuje papierosy aromatyzowane, klikane, z kapsułką w środku, a także tytoń do palenia.

Papieros smakowy wycofany z rynku

Z grupy 30 procent osób palących tego typu papierosy aż dwóch na trzech palaczy twierdzi, że będzie sięgało po tego typu produkt z czarnego rynku. A ten wedle wielu ekspertów przeżyje rozkwit, w związku z wchodzącym w życie zakazie.

„Apelujemy do Ministerstwa Finansów i służb państwowych o działania, które nie dopuszczą do zalania polskiego rynku mentolowymi papierosami zza wschodniej granicy” – apeluje Polska Izba Handlu.

Chodzi bowiem o zdrowie Polaków, gdyż w papierosach z szarej strefy nie zawsze znajduje się tytoń. Znaleziono już tam szkło, metale czy trutki na szczury.

Jest jednak ratunek!

Jeżeli ktoś nie wyobraża sobie życia bez ”mentolów” producenci już wymyślili rozwiązanie. Powstały specjalne nakładki na papierosa, które kosztują około 5 zł i z ich pomocą ulubiony smak pozostanie z palaczem.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News