Co dolać do paliwa żeby było go więcej w baku? Spróbuj, bo naprawdę warto

Co dolać do paliwa żeby było go więcej w baku? Spróbuj, bo naprawdę warto

Podaj dalej

Większość kierowców zapomina, że prostym trikiem można pomóc swojemu samochodowi. Wlewając paliwo możemy sprawić, że poprawimy jego stan zdrowia, a na pewno będziemy mogli odwlec w czasie wizytę u mechanika z niektórymi rzeczami. Ci bardziej zaradni twierdzę, że pozwala im to pokonać nieco więcej kilometrów na jedynym tankowaniu.

Paliwo ze wspomagaczem

Mowa tutaj oczywiście o specjalnym preparatach do paliwa, które można kupić w bardzo wielu sklepach, a które potrafią zadbać o bardzo wiele elementów pojazdu. Nie są one specjalnie drogie, a na pewno mają bardzo wiele zalet.

tankowanie benzyna diesel
Tankowanie

Warto tutaj jednak pamiętać, że silnik benzynowy, a silnik wysokoprężny to zupełnie dwie inne rzeczy. Jeżeli chodzi o ten pierwszy, tutaj jest kilka istotnych czynników w jego stosowaniu. Można by wspomnieć o polepszenie procesu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej, czyszczeniu silnika z osadów już wytworzonych czy zwiększeniu liczby oktanowej paliwa.

Ważne jest również to,  iż zapobiega to odkładaniu się osadów na elementach układu zasilania i w komorze spalania. Nie doprowadza również do korozji elementów układu zasilania.

Diesel też tego potrzebuje

Uszlachetniacze sprawiają, że paliwo daje drugie życie wielu elementom. Nie inaczej jest jeżeli chodzi o diesel. Tutaj warto zainwestować w środki ochrony układu wtryskowego. Już nie jeden kierowca przekonał się, że niewielka ilość substancji odkładających może narobić wiele problemów.

paliwo

Istotne jest także, aby pomyśleć o filtrze DPF. Ten niestety potrafi także dać w kość, gdy często jeździmy po mieście na krótkich trasach. Nie ma on wówczas w pełni prawidłowej możliwości robienia tego, do czego służy. Warto mu zatem pomóc specjalnym środkiem do tego przystosowanym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News