Cios w diesel i LPG? Bzdura, zobacz jak łatwo oszukać przepisy stref czystego transportu

Cios w diesel i LPG? Bzdura, zobacz jak łatwo oszukać przepisy stref czystego transportu

Podaj dalej

Od kilku dni słyszymy tylko, że kierowcy posiadający diesel czy LPG nie będą niebawem mieli łatwego życia. Takie stwierdzenia to nic innego jak bzdura, bowiem nawet jeżeli przepisy wejdą w życie, a posiadamy stary poczciwy samochód i tak one nas nie dotkną. Wciąż będziemy mogli przemieszczać się po strefach czystego transportu.

Diesel i LPG wjadą do centrum wielkich miast

lpg gaz diesel

Największe miasta w Polsce będą zobowiązane do tego, aby stworzyć strefy czystego transportu. Tyle tylko, że mało realne jest to, aby powstawały one w centrach wielkich miast, bowiem stwarza to ogromne kłopoty. Przekonał się już o tym Kraków, który musiał szybko rezygnować z tego pomysłu.

A problemów wynikających ze stworzenia takiej strefy w ścisłym centrum aglomeracyjnym było mnóstwo. Skargi sypały się zarówno od mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Jaki jest zatem sens dla danej jednostki terytorialnej stwarzać sobie dodatkowy kłopot i obniżać słupki sondażowe? Żaden.

Wygląda zatem na to jeżeli już takie miejsca powstaną to będą one na peryferiach miast, w których przemieszcza się jak najmniejsza grupa osób i pojazdów. Do jedyne rozwiązanie dla wielkich miast, aby uniknąć problemów. Przy tym jednak niewątpliwie traci się sens całego przedsięwzięcia.

emisja spalin diesel

Sensu i tak tutaj nie ma w ogóle

Po co władze miasta mają tutaj szukać jakieś idei, skoro jej nie ma nawet w przepisach. Wraz z nimi powstają wykluczenia, które tak naprawdę w prosty i łatwy sposób pozwalają wjeżdżać do takich miejsc każdemu. Nawet tym co mają stary diesel i kopci on jak szalony.

Wystarczy tylko powiedzieć, że mieszka się na danym obszarze, jedzie do rodziny czy znajomych pomóc w ważnych sprawach i droga otwarta. A przy tym wszystkim trudno sobie wyobrazić, że ktokolwiek na stałe będzie w stanie to pilnował. Bo jest to po prostu niewykonalne i trzeba by zatrudnić do tego armię ludzi.

co2 diesel emisja
Kierowcy posiadający stary diesel, LPG czy nawet benzyniaka mogą zatem spać spokojnie. Tak naprawdę nic złego im się nie stanie i będą mogli dalej swobodnie się przemieszczać. A jeżeli ktoś zabroni im wjazdu, to będą mogli za niego zapłacić 2,50 zł – bo i taka opcja jest rozważana.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News