Chcesz przemalować cały samochód? Ile to kosztuje i czy naprawdę warto to robić

Chcesz przemalować cały samochód? Ile to kosztuje i czy naprawdę warto to robić

samochod malowanie lakierowanie

Podaj dalej

Znudziło wam się to, jak wygląda wasz samochód? Może, zamiast go sprzedawać, warto pomyśleć o tym, aby zmienić jego wygląd. Lakierowanie całego samochodu to na pewno pomysł nie bardzo tani, ale stosunkowo też nie jakoś bardzo drogi. Zmiana koloru może sprawić, że takie auto zmieni się wręcz nie do poznania i… może zyskać na wartości.

Samochód w nowych barwach

Pierwsze zasadnicze pytanie, jakie musi zadać sobie samemu to, po co chcemy zmieniać kolor. Czasem może to być po prostu kwestia zwykła zachciewajka, a czasem może to wynikać po prostu ze stanu samochodu w jakim się znajduje. To bardziej oczywiście zabawa dla tych, którzy nie zamierzają sprzedać swojego pojazdu w najbliższym czasie. Kochają jego wnętrze, a chcą poprawić jego wygląd z zewnątrz.

Może zdarzyć się tak, że auto posiada dużo wgnieceń, bądź korozji lub rys. W końcu zapada decyzja, że skoro wnętrze jest dobre wypada go odrestaurować. Wtedy przychodzi moment, na jaki kolor chcemy zmienić nasz samochód. O ile w ogóle mamy w planach go zmieniać, jednakże klienci z reguły idą w takim kierunku.

Przemalowanie całego auta wbrew pozorom nie jest łatwą pracą dla lakiernika. Wymaga dobrych kilku dni, przechodzących nawet w tygodnie. Jeżeli chodzi o cenę tutaj decydująca jest właśnie kwestia tego, ile pracy trzeba w to włożyć. A także fakt jaki kolor chcemy nałożyć i ile jest prac naprawczo-konserwacyjnych.

Liczy się to w tysiącach

Szacuje się, że średnio taka zabawa w zmianę koloru kosztuje średnio od 6 do 8 tysięcy złotych. To na pewno nie mało, ale wbrew pozorom coraz więcej osób decyduje się na taki krok. W tej cenie najczęściej wliczone są już wszelkie poprawki – o ile są konieczne. Właściciel otrzymując samochód może odnieść wrażenie, że będzie jeździł zupełnie nowym.

Wtedy też warto pomyślec na pewno o doprowadzeniu wnętrza pojazdu do podobnego stanu. Dobre mycie, pranie tapicerek i inne czynności pozwolą poczuć, że naprawdę mamy do czynienia z wyjątkowym autem. Nie ma co się oszukiwać, ale jego wartość także podskoczy, biorąc pod uwagę stan pojazdu. Klienci wbrew pozorom bardzo to sobie cenią. O ile oczywiście pod nowym lakierem są sprawne części odpowiadające za samą jazdę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News