Chcesz kupić samochód używany? Tak złego momentu na to nie było od bardzo dawna

Chcesz kupić samochód używany? Tak złego momentu na to nie było od bardzo dawna

mandat punkty karne prawo jazdy policja

Podaj dalej

Samochód używany dla większości Polaków to tak naprawdę jedyne droga do tego, aby w ogóle posiadać auto. Niestety, ale aktualny czas nie jest najlepszy, jeżeli chodzi o rynek wtórny w motoryzacji. Do kraju sprowadzanych jest coraz mniej pojazdów, a w dodatku te które do nas przyjeżdżają są coraz starsze i w coraz gorszym stanie.

Nie tak łatwo kupić dobry samochód używany

samochod uzywany sprzedaz
fot freepik

Społeczeństwo dość mocno odwraca się od motoryzacji i szuka innych środków transportu. Powodów jest ogrom i wszystkie prowadzą do jednego – pieniędzy. Wysokie rachunki, drogie ceny produktów w sklepach, kolosalna stawka za paliwo, podwyżka za mandaty i wiele , wiele więcej. A do tego na samym końcu, gdzieś jest drogi samochód używany.

I tutaj każdy, jeżeli zdecyduje się na wydatek, chciałby w miarę dobry pojazd, który będzie mu służył. A o taki bardzo ciężko obecnie na rynku i trzeba długo oraz dobrze szukać. Kupować rupiecia nikt nie chce bo do powyższych kosztów dochodzą później drogie części i droga usługa naprawy, co także odstrasza.

Do polski sprowadzanych jest coraz mniej samochodów i taki trend zapewne długo się utrzyma. Te lepsze pojazdy trafią na zupełnie inne rynki, a nasz kraj zawsze uchodził za ”śmietnik”. Czyli wwożone jest głównie wszystko to, co nikt inny by nie kupił – przynajmniej w znaczniej części. I nie chodzi o markę czy model, a o rocznik i stan techniczny.

samochód zakup samochodu używany używanego stracić pieniądze cofnięty licznik
fot. pixabay

Zakup to duże ryzyko

Dokładne sprawdzenie potencjalnego auta to obowiązek, którego nie można lekceważyć. Inaczej można popaść w pułapkę finansową, z której długo się nie wyjdzie. Mając pieniądze na samochód używany, trzeba mieć także środki na dokładne sprawdzenie potencjalnego zakupu u dobrego mechanika i na stacji kontroli pojazdów.

Nie warto na tym oszczędzać i iść drogą, jaką niektórzy potrafią. Auto to nie loteria, że uda się kupić dobre albo nie. To inwestycja, która ma służyć na dany czas, a im starszy pojazd tym bardziej awaryjny. Do tego warto negocjować cenę, jeżeli już wykryjemy dane usterki, aby sprzedawca poczuł się do obowiązku ich usunięcia.

uzywany samochod diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News