Ceny za używany diesel mogą okazać się zaskoczeniem. Kierowcy będą mieli trudny orzech do zgryzienia

Ceny za używany diesel mogą okazać się zaskoczeniem. Kierowcy będą mieli trudny orzech do zgryzienia

diesel samochod

Podaj dalej

Niektórzy kierowcy odliczają już nie tygodnie, a dni do momentu aż wymienią swój samochód. Najbliższy rok na rynku używanych samochodów zapowiada się wyjątkowy pod względem sprzedanych aut. Może okazać się nawet rekordowym! A pojazdem który zdominuje scenę będzie diesel.

Jak wymiana auta to tylko na diesel

diesel kupno samochodu

Kierowców niewątpliwie mogą kusić ceny używanych samochodów, bo te wedle prognoz mają być bardzo korzystne. To będzie również sygnał dla tych osób, które nawet nie zastanawiały się nad zmianą pojazdów. A w 2021 roku warto będzie wymienić auto na nowszy model.

Przesycony rynek będzie zachęcał do zainteresowania się tematem. A na całej transakcji naprawdę będzie można skorzystać finansowo. Trzeba tylko odpowiednio podejść do tematu i niewiele dopłacając może okazać się, że zaczniemy jeździć nowszym samochodem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o diesel.

Niższe ceny używanych samochodów ma wymusić duża konkurencja na rynku. Przewiduje się, że duża liczba sprowadzanych samochodów zza granicy doprowadzi do sytuacji, że dany pojazd będzie tańszy w niektórych przypadkach nawet tańszy o kilka tysięcy. Oczywiście zależenie od modelu i rocznika, w odniesieniu do cen jakie obowiązywały chociażby na początku tego roku.

silnik diesla w samochodzie

Rocznik będzie bardziej kluczowy niż wcześniej

Zdecydowanie w momencie zakupu trzeba będzie dokładnie zwrócić uwagę na rocznik danego samochodu. Już od pewnego czasu wiadomo, że jeżeli klient decyduje się na zakup samochodu to ważne, aby nie był on starszy – najlepiej – niż z rocznika 2011.

Chodzi o kwestię mających powstać niebawem ”eko stref”, do których stary wysłużony diesel nie będzie miał prawa wjechać. Dla wszystkich ważna jest wygoda, więc w tym przypadku nie ma co jej sobie ograniczać. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

diesel wymiana auta

Niewątpliwe najtańsze auta będą te z rocznika 2010 i starsze. A zwłaszcza te dobijające do pełnoletności. Jeżeli ktoś planuje zakup auta na dłużej, musi zachować czujność.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News