Ceny w warsztatach samochodowych też nie zwalniają tempa. Naprawy i usługi stają się coraz droższe

Ceny w warsztatach samochodowych też nie zwalniają tempa. Naprawy i usługi stają się coraz droższe

silnik czy warto zastosowac uszczelniacz gdy bierze olej mechanik

Podaj dalej

Patrząc na ceny w warsztatach samochodowych można się tylko modlić, aby samochód się nie popsuł. Wzrosty kosztów części i usług docierają także w tę sferę życia. I trudno się temu dziwić – podwyżki dotyczą wszystkich, a i wszyscy muszą na nie zarobić. I tak napędza sie właśnie inflacja, która wydaje się nie mieć końca.

Wysokie ceny napraw auta

ceny mechanik warsztat
fot. freepik

Kierowcy nie mają w ostatnich miesiącach lekkiego życia. Wysokie ceny samochodów, paliwa, a także wszystkiego innego co związane z pojazdem, mocno uszczuplają budżet. Dziś zadając pytane, czego najbardziej boją się kierowcy w obecnych czasach, padają dwa stwierdzenia. Pierwsze, to dalej rosnące ceny paliw, a drugie to naprawa samochodu.

O ile pierwszą rzecz można jeszcze oszacować i szukać na różne sposoby oszczędności, tak w przypadku drugiej, już niekoniecznie. Nigdy nie wiadomo, co tym razem ulegnie awarii i jaki będzie tego koszt. Obecnie nawet te najtańszse naprawy są kosztowne i średnio trzeba mieć przygotowane 500-600 złotych.

Jeżeli jednak mówimy o poważniejszej awarii, wówczas kwoty mogą przysporzyć bólu głowy. Dlatego też w ostatnim czasie, gdy tylko pojawia się poważniejsza awaria w tańszym samochodzie, ten idzie na sprzedaż bądź nawet i złom. Nie ma sensu inwestowania większych środkow finansowych w jedną rzecz, skoro lada moment kolejne mogą znów uderzyć w nasze oszczędności.

mechanik naprawia zaniedbania kierowców
fot. freepik

Awaryjny samochód

Kto w swoim życiu posiadał samochód, który miał tendencję do awaryjności, ten wie, że to nic przyjemnego. Swego czasu i tak takie sytuacje były trudne dla domowego budżetu, teraz jednak jest znacznie gorzej. Wystarczy spojrzeć nawet na zwykłą wymianę opon, która też stała się w wielu punktach większym wydatkiem. Można odnieść wrażenie, że zakładane jest piąte, a nawet i szóste koło.

A na takie typu rzeczy nie ma złotej rady. Stary samochód zawsze będzie zagadką, problemem i wielką niewiadomą. Naprawienie jednej rzeczy nie gwarantuje spokoju, bo lada moment można szykować się na naprawdę kolejnej – i tak w kółko. Warto o tym pamiętać przy zakupie auta. Po prostu lepiej czasem dołożyć nawet kilka tysięcy więcej, a kupić pewne auto. Wówczas teoretycznie mamy przynajmniej większy spokój, że auto jest nowsze i z pewniejszej ręki.

auto-mechanik-wyciekło paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News