Ceny paliw w górę przeze braki diesla i benzyny. Wchodzą limity na tankowanie! Nawet 5 litrów na dzień

Ceny paliw w górę przeze braki diesla i benzyny. Wchodzą limity na tankowanie! Nawet 5 litrów na dzień

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Mniej diesla i benzyny na stacjach, wysokie ceny paliw, a do tego wchodzą limity na tankowanie. Kryzys to mało powiedziane, a najlepiej świadczy o sytuacji fakt, że niektórzy wożą paliwo po prostu ze sobą w kanistrach. Tak dziś wygląda obraz stolicy Ukrainy, ale tak naprawdę nie tylko tego miasta, ale również wielu innych w tym kraju.

Wysokie ceny paliw

ceny paliw diesel
fot. freepik

Ukraina od kilku dni alarmuje, że rośnie problem z paliwem w kraju. Wszystko przez ataki Rosjan na tamtejsze rafinerie. Pomoc w tej kwestii zadeklarowała już m.in. Polska, jak i Unia Europejska. Zanim jednak sytuacja wróci do normalności mini nieco czasu. W związku z tym postanowiono nałożyć pewne limity, które mają ograniczyć chaos i szaleńcze wykupywanie paliw ze stacji.

Ceny paliw na Ukrainie w ostatnich dniach poszły w górę. Benzyna kosztuje 5,50 zł/l, wyżej oktanowa 5,80 zł/l, a diesel jest w cenie 6,30 zł/l. Polacy mogą na takie ceny spojrzeć z niedowierzanie i zapytać – o jakich podwyżkach mowa?! Trzeba pamiętać, że sytuacja w tym kraju jest zupełnie inna i inna też jest wartość pieniądza.

Problem z tankowaniem mają rozwiązać limity. Diesel i benzynę można wlewać tylko w ilości od 5 do 20 litrów dziennie. Kto ile może zależy zarówno od samej stacji paliw, jak i od posiadanej karty rabatowej. Z reguły normalni obywatele mogą tankować raz, a co za tym idzie, niemal codziennie muszą dojeżdżać na stacje i stać w kolejkach. Co w sumie przekłada się na to, że tę niewielką ilość palą głównie dojazd, odjazd i stanie w korku.

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik

Paliwo wożone ze sobą

Jako, że w Ukrainie dość często pojawiają się różne delegacje, dochodzi do problemów z ich przewożeniem. Dochodzi do takich sytuacji, że mocowane są na dachach samochodów kanistry z paliwem. Wszystko po to, aby mieć pewność, że w trakcie podróżowania nie dojdzie do sytuacji, w której po prostu zabraknie paliwa.

Ceny paliw sprawiają także, że sam produkt staje się w pewnym sensie walutą. Ludzie pomagają sobie ”tankując na zapas” i w razie potrzeby odsprzedają diesel czy benzynę swoim bliskim. Nigdy nie wiadomo, kiedy znów dojdzie do sytuacji, że trzeba będzie uciekać z kraju bądź po prostu wyjechać do innego, bardziej bezpiecznego miasta.

ceny paliw lpg benzyna diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News