Ceny paliw robią prawdziwą rewolucję w zwykłych sklepach. Problem staje się coraz poważniejszy

Ceny paliw robią prawdziwą rewolucję w zwykłych sklepach. Problem staje się coraz poważniejszy

diesel ceny paliw

Podaj dalej

Ile można kupić produktów np. za 100 złotych będąc w sklepie? Z miesiąca na miesiąc na pewno coraz mniej. I wedle zapowiedzi kolejne miesiące będą wyglądały pod tym względem tylko gorzej. Rosnące ceny paliw sprawiają, że rośnie coraz bardziej cena produktów w sklepach. Do tego dochodzą też inne czynniki.

Jak ceny paliw dobijają nasze kieszenie

Eksperci nie mają żadnych wątpliwości, że w sklepach będzie coraz drożej. Wpływa na to ma wiele czynników, a wystarczy wspomnieć o wzroście chociażby o cenie zbóż. To przekłada się m.in. na ceny pieczywa i produktów zbożowych na półkach sklepowych. W maju tego roku ceny produktów rolnych wzrosły w maju o 16 proc. r/r.

Ale duży wpływa na ceny w sklepach mają ceny paliw – te średnio w ostatnich dniach wrosły o około 10 groszy. Tydzień wcześniej średnio było to 7 groszy więcej na litrze, więc mówimy tutaj o średniej blisko 20 groszy. A ceny w hurcie nie przyprawiają o pozytywne perspektywy na kolejne tygodnie.

W ubiegłym miesiącu benzyna bezołowiowa 95 w hurcie zdrożała o około 38 grosze na litrze, a diesel o około 24 grosze na litrze. Ten wzrost ceny paliw będzie się dalej przekładał na to, co zapłacimy na stacjach. Dobry sygnałem nie sa ceny ropy Brent, które pozostają na średnim poziomie 75 dol./bbl, nie ma szansy na obniżki cen na stacjach.

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News