Ceny paliw niższe na okres wakacyjny. Rząd reaguje na pogarszającą się sytuację diesla, benzyny i LPG

Ceny paliw niższe na okres wakacyjny. Rząd reaguje na pogarszającą się sytuację diesla, benzyny i LPG

ceny paliw lpg benzyna diesel

Podaj dalej

Poprzeczka zawisła zbyt wysoko patrząc na ceny paliw, dlatego też interwencja rządu jest niezbędna. Od czerwca do końca sierpnia diesel, benzyna i LPG będą tańsze. Wszystko po to, aby w najbardziej gorącym okresie – nie tylko pogodowo, ulżyć nieco kierowcom finansowo. Zwłaszcza, że w Niemczech ceny poszybowało już dość wysoko. Pomijając już nawet fakt zarobków.

Ceny paliw obniżone przez rząd

ceny paliw diesel
fot. freepik

Bundestag zdecydował, że obniży stawki podatkowe na paliwa, do poziomu na jaki pozwala Unia Europejska. Jakie ma to zatem odniesienie do ceny paliw? Benzyna będzie tańsza o przeszło 35 eurocentów, a w przypadku oleju napędowego sytuacja stawka będzie wyglądała podobnie. Wedle słów rządzących na stacjach paliw wrócą ceny sprzed kryzysu.

Tamtejsza opozycja nie wyraziła sprzeciwu wobec takiego planu. Jedyne, na co zwróciła uwagę to zbyt krótki czas trwania takiej obniżki. Ich zdaniem powinna trwać ona dłużej, bo kryzys jaki panuje nie skończy się wraz z wakacjami. Ba! Może on trwać przynajmniej do końca roku i to w drugiej jego połowie będzie najgorzej. Rząd może jednak jeszcze raz wówczas pochylić się nad tą ustawą, jeżeli będzie taka potrzeba.

Pod względem ceny paliw wystrzeliły dość wysoko już wcześniej. Głośno mówiło się o tym, że od lutego, gdy w Polsce pojawiły się obniżki, wiele tamtejszych osób zaczęło jeździć do Polski. Różnica w cenie była wówczas bardzo duża i warto było przejechać nawet wiele kilometrów, aby zatankować u nas diesel czy benzynę.

diesel ceny paliw
fot. freepik

Polskie rozwiązanie

Podobna obniżka funkcjonuje w Polsce. Kiedy weszła w życie benzynę można było zatankować nawet za 4,99 zł, a diesel niewiele drożej. Taka ”promocja” na ceny paliw nie trwała długo, bowiem około trzy tygodnie później rozpoczęła się wojna i ropa gwałtownie podrożała. Od tego czasu koszty tankowania nie wróciły do normy. Jak to wygląda obecnie wszyscy doskonale wiemy.

Bardziej szacuje się, że może być jeszcze gorzej niż obecnie. Ceny paliw w wakacje mogą przekroczyć nawet 8 złotych. Obecnie trwa jednak chwilowy przestój, a ostatni tydzień przyniósł nawet niewielkie spadki. Nasi sąsiedzi będą mogli podobnie jak my sporo zaoszczędzić, bo gdyby nie obniżka my też płacilibyśmy bardzo drogo za diesel i benzynę. Byłaby to kwota około złotówkę wyższa,

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News