Cena za LPG idzie w dół na stacjach paliw! Od przyszłego tygodnia cena za litr znacznie niższa

Cena za LPG idzie w dół na stacjach paliw! Od przyszłego tygodnia cena za litr znacznie niższa

lpg przelacznik gaz

Podaj dalej

Znakomita informacja dla kierowców posiadających samochody z instalacją gazową. Choć w przypadku LPG cena za paliwo nie powędrowała statystycznie aż tak bardzo jak za diesel i benzynę, to jednak podwyżka rzuciła się w oczy. Teraz jest trend ulega zmianie i autogaz zapłacimy mniej.

Ceny paliw – LPG tanieje

cena lpg obnizka
źródło: www.e-petrol.pl

W przyszłym tygodniu, a więc po świętach Wielkanocnych, średnia cena za gaz powinna być tańsza o pięć groszy. Na wielu stacjach paliw będzie to różnica jednak znacznie większa i może sięgać nawet 10 groszy, a może i więcej. To na pewno znakomita okazja do tego, aby napełnić zbiornik.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Doskonale obrazuje to powyższa grafika na której widać, że cena za LPG poszła w dół, z kolei zdrożały wszystkie inne paliwa. Sytuacja wynika głównie z faktu, że od 1 kwietnia na stacjach paliw zmieniły się proporcje propanu i butanu w składzie gazu. Droższego z nich jest teraz mniej.

Kierowcy nie mają jak na razie co liczyć na to, że gaz będzie kosztował lekko ponad 2 złote, jednakże obniżka ceny paliwa na pewno jest wskazywana. Prawdopodobnie cenę regularne trzeba będzie uznać w granicach 2,40 zł za litr gazu. Koszt oczywiście będzie zależał od danej stacji paliw.

LPG stacja paliw

Nie przepłacaj za droższy gaz

W przypadku LPG bardzo ważne dla kierowców jest to gdzie tankują. Zdarzają się stacje paliw, które w granicy kilku kilometrów oferują wyższą cenę w okolicy 20 grosy. Biorąc pod uwagę, że zbiornik ma 40 litrów to kwota 8 zł. Zatem kilka tankowań i jedno mamy… gratis.

Benzyna i diesel to już zupełnie inna kwestia w tego typu przeliczeniach. Tutaj oszczędności oczywiście można znaleźć, ale po kilku tankowaniach ciężko liczyć na kolejny ”gratisowy” bak.

przetankowanie lpg

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News