Cena OC w dobie koronawirusa. Kierowcy będą zadowoleni?

Cena OC w dobie koronawirusa. Kierowcy będą zadowoleni?

Podaj dalej

Rankomat.pl przygotował podsumowanie pierwszego kwartału tego roku, jeżeli chodzi o ubezpieczenia OC samochodów w całej Polsce. Wniosek płynie z nich jeden – jak na razie koronawirus nie wpłynął w żadnych stopniu na ten rynek. Nie jest taniej, ale też nie jest drożej.

Średnia cena OC w I kwartale 2020 roku wyniosła 687 z i była niższa o 11 zł (1,6%) w stosunku do poprzedniego kwartału. Patrząc jednak na ten sam okres w poprzednim roku, zniżka wyniosła zaledwie o 5 zł (0,7%).

– Od początku 2019 r. średnie ceny OC utrzymują się poniżej 700 zł. Podobnie było w I kwartale 2020 r., w którym wysokość składki była o 1,6% niższa niż w ostatnich miesiącach ubiegłego roku. Nic nie wskazuje na to, aby ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego miały w najbliższym czasie wzrosnąć. To powinno być dobrą informacją dla wielu posiadaczy pojazdów, biorąc pod uwagę silny negatywny wpływ epidemii koronawirusa na finanse gospodarstw domowych – mówi Tomasz Masajło, Prezes Zarządu Rankomat.

Gdzie najtaniej, gdzie najdrożej

Najwięcej za ubezpieczenie OC zapłacili w I kwartale kierowcy z województw: pomorskiego (781 zł), dolnośląskiego (762 zł) i mazowieckiego (751 zł). Z kolei na najniższe stawki płacili kierowcy z województw: podkarpackiego (566 zł), opolskiego (578 zł) i świętokrzyskiego (588 zł).

Najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie płacili kierowcy z Wrocławia, Gdańska i Warszawy. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponowały najtańsze polisy OC mieszkańcom Rzeszowa, Opola i Kielc.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News