Cadillac zaprezentował swoje elektryczne dziecko. Lyriq prawdziwa bestia wśród crossoverów

Cadillac zaprezentował swoje elektryczne dziecko. Lyriq prawdziwa bestia wśród crossoverów

Cadillac Lyriq

Podaj dalej

Samochód elektryczny to w większym czy mniejszym stopniu bądź co bądź przyszłość motoryzacji. Z tego też producenci raz po raz chwalą się swoimi wyjątkowymi modelami. Tym razem po dość długim czasie swoje pierwsze dziecko zaprezentował Cadillac. Jest to wyjątkowy crossover o nazwie Lyriq.

Cadillac samochod elektryczny

Akumulator, który znalazł się w pojeździe jest w stanie zagwarantować przejechanie aż 644 kilometrów na jednym ładowaniu. W dodatku zapewnia on do 200 kWh mocy. Zanim jednak Cadillac Lyriq wyjedzie na ulice trzeba będzie poczekać około trzech lat, a może i dłużej.

Pojazd w wersji podstawowej będzie w stanie przejechać 483 kilometry. To i tak sporo biorąc pod uwagę inne dostępne samochody eleketryczne na rynku. Z reguły wersje podstawowe gwarantują około 350 kilometrów zasięgu.

Cadillac idzie ze znakiem czasów

Elektryczny Cadillac będzie można nabyć z napędem na tylną oś oraz 4×4. Niewątpliwie wyjątkowe jest wnętrze pojazdu, gdzie najbardziej w oczy rzuca się interfejs. Wyświetlany jest na 33-calowym ekranie OLED znajdującym się za kierownicą.

Samochód będzie dzięki swojej funkcjonalności będzie zapewniał również autonomiczną jazdę.

debiut

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News