Bugatti Centodieci powędruje do Cristiano Ronaldo? Zapłaci za niego blisko 10 mln euro

Bugatti Centodieci powędruje do Cristiano Ronaldo? Zapłaci za niego blisko 10 mln euro

Podaj dalej

Bugatti Centodieci ma być kolejnym luksusowym samochodem, które pojawi się w jego garażu, o czym donosi niemiecki Auto Bild. Dziennikarze poprosili Bugatti o potwierdzenie tych informacji, a w odpwoiedzi producent nie zaprzeczył, choć też nie potwierdził.

Samochód wart 9,5 mln euro będzie już trzecim Bugatti w garażu Portugalczyka. Obecnie jeździ modelem Chirona oraz Veyrona Grand Sport Vitesse. Zamiłowanie do tego typu samochodów ma ogromne, a to tylko ma świadczyć o tym, że Centodieci także trafi w jego ręce.

Zwłaszcza że piłkarz Juventusu Turyn lubi być wyjątkowy, a fakt, że takich samochodów pojawi się tylko dziesięć, pozwoli mu zachować taki status.

Bugatti Centodieci

Bugatti Centodieci jest hołdem dla legendarnego Bugatti EB110, który powstał we Włoszech w latach 90. XX wieku. Z tego też powodu ten wyjątkowy samochód powstanie tylko w liczbie dziesięciu sztuk.

Pod maską znajdzie się 8-litrowy silnik W16, którego moc zwiększono do 1600 KM. Centodieci przyspiesza do 100 km/h w 2,4 sekundy, a jego prędkość wynosi 380 km/h. Każdy egzemplarz kosztuje 9,5 mln euro.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News