Bon turystyczny co roku na każde wakacje zamiast podwyżki 500+?! Oto pomysł rządu na nowy dodatek

Bon turystyczny co roku na każde wakacje zamiast podwyżki 500+?! Oto pomysł rządu na nowy dodatek

bon turystyczny dodatek

Podaj dalej

To nie waloryzacja 500+ ma być tym co otrzymają Polacy, a nowy bon turystyczny. Jego wartość będzie większa i będzie można z niego korzystać co roku! To nowe nieoficjalne wiadomości, jakie przenikają przed Sejmowe korytarze. Potwierdzałoby to słowa z obozu rządzącego, że trwają prace nad nowym program socjalnym, a nie zwiększeniem świadczenia na to aktualne.

Czy będzie nowy bon turystyczny?

bon turystyczny rodzina plaza
fot. freepik

Dla rządu i dla budżetu państwa taka opcja jest zdecydowanie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Nie trzeba zwiększać świadczenia i wypłacać go miesiąc w miesiąc na każde dziecko. Można to zrobić raz, na nieco większą sumę, a reszta pieniędzy zostanie ”zaoszczędzona”. A każda rodzina jeżeli otrzyma 500-800 złotych na każde dziecko co roku i tak będzie zadowolona.

To otworzy wielu rodzicom możliwość podróżowania co roku w różne zakątki Polski. Bo to właśnie nasz kraj ma być tylko i wyłącznie miejscem, gdzie będzie można wydać te pieniądze. Podobnie zresztą było, gdy obowiązywał wcześniejszy bon turystyczny. Można było nim opłacić nocleg czy imprezę turystyczną. Transakcje przyjmowały firmy, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną.

I jak wiadomo system pod takie rozwiązanie jest praktycznie gotowy. Trzeba go jedynie na nowo zasilić środkami od podatników, aby pieniądze mogły do nich wrócić w nowej formie. Takie rozwiązanie na pewno pod względem programu socjalnego ma bardzo wiele plusów. Pozwala na zwiedzanie kraju, a do tego pozostawia środku u polskich przedsiębiorców.

bon turystyczny pieniadze
fot. freepik

Program trzeba będzie dopracować?

Program bonów turystycznych miał swoje zalety i wady. Z jednej strony, pomógł on w zachęceniu Polaków do podróżowania po kraju i odwiedzania miejsc turystycznych, co z kolei przyczyniło się do ożywienia branży turystycznej. Z drugiej strony, program ten spotkał się z krytyką ze strony niektórych ekspertów, którzy uważają, że nie był on skuteczny w rozwiązaniu głównych problemów, z którymi boryka się branża turystyczna. Niektórzy krytycy uważają również, że program faworyzował duże łańcuchy hotelowe kosztem mniejszych przedsiębiorstw turystycznych.

Podsumowując, program bonów turystycznych w Polsce miał swoje plusy i minusy. Wprowadzenie tego programu przyczyniło się do zwiększenia liczby turystów w kraju, ale nie rozwiązało on wszystkich problemów, z którymi boryka się branża turystyczna w Polsce. I warto byłoby, aby takie kwestie zostały lepiej dopracowane, jeżeli bon turystyczny miałby powrócić.

dofinansowanie bon turystyczny

fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News