Bon turystyczny a tankowanie samochodu. Rozwiano wszelkie wątpliwości

Bon turystyczny a tankowanie samochodu. Rozwiano wszelkie wątpliwości

Podaj dalej

Od kilku dni wiadomo już, że polskie rodziny posiadające dzieci będą mogły sięgnąć po bon turystyczny i wyjechać z nim na wakacje. Większość Polaków deklaruje w tym wyjazd własnym samochodem. I tutaj rodzi się naturalne pytanie, czy tankowanie samochodu wlicza się w koszt programu?

Program wspierający branżę turystyczną, ale również i polskie rodziny został już podpisany. Niebawem na stronie PUE ZUS pojawi się elektroniczny voucher za pomocą którego będziemy mogli dokonywać transakcji w miejscach turystycznych. Chodzi m.in. o opłacenie noclegu czy skorzystanie z różnych atrakcji.

Jak dojechać na wakacje z bonem turystycznym?

Bardzo wiele osób liczyło, że z pomocą bonu turystycznego sam dojazd będzie tańszy. Okazuje się jednak, że tankowanie samochodu nie będzie wliczane do elektronicznego vouchera. Poinformował o tym Marek Kamieński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

paliwo cena tankowanie samochodu
Za tankowanie zapłacimy z własnego konta

Tym samym po stronie rodziców pozostaje kwestia opłacenia paliwa na stacji bądź innego środka lokomocji, aby dotrzeć w wyznaczone miejsce.

Tankowanie samochodu odpada, ale za kemping zapłacisz już bonem!

W przypadku kempingu sytuacja wygląda już jednak zupełnie inaczej. Choć za dojazd zapłacimy z własnej kieszeni, to jednak za pobyt samochodem na kempingu zapłacimy już bonem turystycznym.

Warto zatem dokładnie rozłożyć i zaplanować wydatki, aby będąc już na miejscu nie przeliczyć się z planowanymi kosztami. W miejscach turystycznych zawsze kusi nas wiele rzeczy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News