BMW sprzedało 2 mln samochód. Jaki model i silnik budził największe zainteresowanie

BMW sprzedało 2 mln samochód. Jaki model i silnik budził największe zainteresowanie

bmw-silnik-model

Podaj dalej

Samochody marki BMW cieszą się nieustanną popularnością i ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym roku sprzedano lekko ponad 2 miliony tych aut na świecie, mimo iż jak każdy wie, nie był to łatwy rok dla praktycznie żadnej branży. Jaki silnik i jaki model odgrywał kluczową rolę w Europie?

BMW, silnik i Stary Kontynent

W Europie numerem jeden było BMW serii 3, których sprzedano 117 895 sztuk. Tutaj w dużej mierze dominowały silniki benzynowe, a tuż za nimi jednostki wysokoprężne. Nie zabrakło także coraz bardziej popularnych hybryd. Fani mocnej motoryzacji mieli tutaj do wyboru nawet 3 litrowy napęd.

Niedaleko w tyle znalazło się BMW serii 1. Ten samochód znalazł 107 548 właścicieli, którzy z dumą prezentują się nim na ulicach. Kompaktowy model miał swój pierwszy pełen rok i jak widać, auto te było strzałem w dziesiątkę. Trzecie wcielenie choć znalazło krytyków, to jednak jak widać rynek zweryfikował to najlepiej. Tutaj silnik 2.0 był najchętniej brany.

Koniec podium zamknął SUV BMW X1 sprzedany w 87 700 sztukach. Model ten już 5 lat budzi duże zainteresowanie i trudno się temu dziwić. Jego wygląd, możliwość i wiele innych rzeczy przyciągają zainteresowanie do dnia dzisiejszego. Jak długo jeszcze?

BMW na tronie

W ubiegłym roku na świecie bawarski producent sprzedał o 7,2 procent mniej samochodów niż w 2019 roku. Mimo wszystko i ten rok może zostać zapisany do udanych, patrząc na światowy kryzys związany z epidemią.

..

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News