BMW ''pochwaliło się'' ile sprzedało samochodów od początku 2020 roku

BMW ''pochwaliło się'' ile sprzedało samochodów od początku 2020 roku

Podaj dalej

BMW przedstawiło dane z I kwartału 2020 roku, w kontekście sprzedaży samochodów. Tak jak można było się spodziewać wyniki nie są zadowalające i aż o 20,6 proc. gorsze niż w roku ubiegłym. Od początku stycznia do końca marca tego roku sprzedano tylko 471 111 nowo wyprodukowanych samochodów.

Największy spadek sprzedaży odnotowano w Chinach, bo aż o 31 proc. Wpływ na to miała rzecz jasna epidemia koronawirusa, która rozpoczęła się na przełomie roku właśnie tam. Na Starym Kontynencie, jak i w Stanach Zjednoczonych spadek jest podobny – kolejno 18 i 17 proc.

W komunikacie koncernu czytamy, że wpływ na tak znaczącą obniżkę ma panująca na świecie epidemia koronawirusa. ”W Europie z powodu epidemii zamkniętych jest obecnie około 80 proc. wszystkich salonów sprzedaży, a w Stanach Zjednoczonych około 70 proc.” – czytamy.

Obecnie koncerny w Europie i USA zostały wstrzymane. Jak podkreślono – na tę chwilę najważniejsza jest obecnie troska o zdrowie pracowników oraz o płynność finansową i długoterminowy sukces firmy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News