BMW M4 biło rekord prędkości na autobahnie. Nagle pojawił się jednak niedzielny kierowca

BMW M4 biło rekord prędkości na autobahnie. Nagle pojawił się jednak niedzielny kierowca

bmw m4 autobahna

Podaj dalej

Niemiecka autostrada działa niczym magnez na kierowców, zachęcają do sprawdzenia możliwości swojego samochodu. Zdarza się jednak, że takie ”testowanie” kończy się przykrymi przygodami kierowców, o różnej skali konsekwencji. Ten kierowca BMW M4 może mówić o sobie jako szczęśliwcu. A ta historia go bardzo wiele nauczyła.

BMW z pedałem mocno wciśniętym w podłogę

bmw szybka jazda

Ten kierowca, widząc cały wolny lewy pas bez wahania wcisnął pedał gazu, spoglądając przy tym jaką ma prędkość na liczniku. Udało mu się jechać około 280 km/h, co trzeba – nie mało. W tym momencie musiał jednak dość mocno depnąć na pedał hamulca.

Z prawego pasa do ruchu włączał się inny samochód, którego kierowca dość płynnie zmieniał pasy ruchu. Najwidoczniej nie patrzył w boczne lusterko, albo zrobił to tylko ”rzutek oka”. Tym samym nie wdział pędzącego BMW – a i też miał prawo nie widzieć, gdy ten jechał tak szybko.

Kierowca musiał gwałtownie wyhamować na bardzo niewielkiej przestrzeni. Tym samym miał okazję ku temu, aby sprawdzić jakość i wytrzymałość swoich tarcz i klocków hamulcowych. Niewątpliwie jazda z taką duża prędkością jest nieodpowiedzialna. Tak samo jak nieodpowiedzialne jest zmienianie pasów w taki sposób.

Bezmyślna zmiana pasa

gwaltowne hamowanie bmw

.

.

BMW M4 Almost Crashes at 280km/h (173 mph) on Autobahn! from r/IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News