BMW iX ujrzało światło dzienne! Elektryczny SUV posiada z przodu ogromny grill

BMW iX ujrzało światło dzienne! Elektryczny SUV posiada z przodu ogromny grill

BMW iX przod

Podaj dalej

BMW iX zostało w końcu oficjalnie zaprezentowane, a to oznacza, że możemy zobaczyć nowy samochód z portfolio producenta. Nowy SUV o którym mowa jest w pełni elektryczny, a wsiadając do niego jesteśmy w stanie przejechać blisko pół tysiąca kilometrów. Jego wygląd naprawdę powala z nóg!

Co za grill w BMW iX

BMW iX

Nowy elektryk BMW posiada silnik o mocy 500 KM. Żeby osiągnąć prędkość 100 km/h potrzebuje pięciu sekund. Jeżeli chodzi o ładowanie posiada ogromny atut w postaci tego, że potrzebuje zaledwie 40 minut, aby osiągnąć 80 proc. X Z kolei 10 minut wystarcza, aby przejechać ponad 100 km.

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny niewątpliwie w oczy najbardziej rzuca się ogromny grill z przodu, a także wąskie światła. Z kolei wnętrze jest naprawdę nietuzinkowe, a mieszczą się w nim m.in. dwa ekrany 14,9 i 12,9 cala.

BMW iX wnetrze

BMW powiększa ofertę elektryków

Producent zamierza do 2023 roku posiadać aż 25 modeli samochodów elektrycznych. Połowa z nich to całkowite elektryki, zaś reszta pozostanie hybrydami plug-in. W przyszłym roku BMW wprowadzi pięć samochodów – BMW i3, Mini Cooper SE, BMW iX3, BMW iNext oraz BMW i4.

Cena BMW iX nie została na razie ujawniona, ale mamy pewne przypuszczenia. Eksperci przewidują, że będzie oscylowała w okolicach 70-80 tys. euro.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News