Binotto odkrył karty. Wiadomo co musi zrobić Vettel , aby liczyć na dalszą współpracę w Ferrari

Binotto odkrył karty. Wiadomo co musi zrobić Vettel , aby liczyć na dalszą współpracę w Ferrari

7 interakcji
ferrari binotto

Podaj dalej

Mattia Binotto potwierdził, że rozpoczęły się rozmowy na temat dalszej współpracy Sebastiana Vettela z Ferrari. Kontrakt Niemca wygasa wraz z końcem tego sezonu.

Szef zespołu Ferrari jasno dał do zrozumienia, że nikt nie ma zamiaru długo czekać na zakończenie rozmów. Binotto powiedział wprost co musi zrobić Sebastian Vettel, aby móc liczyć na dalszą współpracę z ekipą z Maranello.

Mattia Binotto: Rozpoczęliśmy już rozmowy o nowym kontrakcie. Ważne jest to, by zając się tym tematem jak najszybciej. To nie jest kwestia, którą zamierzamy pozostawić do końca tego sezonu. Jest w bardzo dobrej formie. Moim zdaniem nadal pozostaje skoncentrowany. Wie co musi zrobić dobrze. To kluczowy moment dla jego kariery, ponieważ to jak rozpocznie sezon będzie ważne podczas rozmów o umowie. Wszystko jest w jego rękach.

Wielu ekspertów twierdzi, że presja nie działa dobrze na Vettela, a ta dodatkowa – związana nie tylko z wenętrzną rywalizacją – może okazać się dla niego ciężarem nie do udźwignięcia.

Mattia Binotto: Ubiegły rok był dla niego ważny. Osiągi Charlesa były dla niego zaskoczeniem. Teraz jest zupełnie inna sytuacja, wie gdzie jest zawieszona poprzeczka i co należy zrobić. Moim zdaniem bardzo dobrze przygotował się na to zimą.

Można się zatem spodziewać, że sytuacja Vettela wyjaśni się pod koniec wakacji. O ile sezon wystartuje zgodnie z obecnym planem.

Formuła 1 organizuje oficjalne wyścigi online! Wezmą w nich udział kierowcy z prawdziwej stawki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News