Bezinteresownie rzucili się ratować ludzi z płonącego samochodu. Wzory do naśladowania

Bezinteresownie rzucili się ratować ludzi z płonącego samochodu. Wzory do naśladowania

Podaj dalej

Widok rozbitego samochodu przy drodze sprawia, że niewiele osób wychodzi z inicjatywą, aby zatrzymać się i ruszyć na pomoc. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o sytuację, gdy pojazd płonie. Dla wielu ludzi najłatwiej jest jechać dalej i udać, że się niczego nie widzi. Później co najwyżej przeczytać w internecie, co to za wypadek i czy ktoś w nim zginął.

Każdy może być bohaterem

Społeczeństwo ma to do siebie, że z bardzo wielu powodów nie podejmuje próby pomocy. Wynika to z kilku czynników, ale największym jest niewątpliwie jest strach.

Chodzi tutaj o kwestie związane z narażeniem się na niebezpieczeństwo, widokiem ludzkiej tragedii, a także obawą przed odpowiedzialnością prawną. Są jednak takie osoby wśród nas, które gdy tylko widzą, że drugiej osobie może stać się krzywda od razu reagują.

Uratowali ludzkie życie

Tak było w przypadku tych mężczyzn, którzy widząc płonący samochód zatrzymali się i rzucili na pomoc. Bez wątpienia gdyby nie ich reakcja dwójka osób znajdująca się w pojeździe nie przeżyłaby wypadku.

W reakcji na to nagranie pojawiło się bardzo wiele pozytywnych komentarzy. Niektórzy stwierdzi wprost, że patrząc na to nagranie, gdy będą w podobnej sytuacji na pewno zareagują tak samo. Takie słowa są niezwykle budujące.

Trzeba pamiętać, że kiedyś to my możemy znaleźć się w podobnej sytuacji i bezradnie oczekiwać, aż ktoś przyjdzie nam pomóc. Warto zatem nie zawieźć także drugiej osoby.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News