Bernie Ecclestone nie uważa Hamiltona za najlepszego kierowcę w historii F1. Stawia Brytyjczyka dość daleko

Bernie Ecclestone nie uważa Hamiltona za najlepszego kierowcę w historii F1. Stawia Brytyjczyka dość daleko

12 interakcji

Podaj dalej

Bernie Ecclestone nie uważa, że Lewis Hamilton to jeden z najlepszych kierowców w historii Formuły 1. 89-latek jest zdania, że Brytyjczyk za sprawą Mercedesa ma dość ułatwione zadanie w wygrywaniu. To jak naprawdę jest dobry powinien udowodnić w jeżdżąc w innym zespole.

Hamilton ma obecnie na koncie 84 wygrane wyścigi, 88 zdobytych pole position oraz 6 tytułów mistrza świata. W tym sezonie oraz kolejnym (gdyż przepisy pozostają te same) może pobić kolejne rekordy i śrubować je za sprawą dominacji Mercedesa.

Bernie Ecclestone: Lewis jest dobry, ale ma najlepszy pakiet. Alain Prost, on nigdy nie miał wsparcia ze strony zespołu. Nie otrzymywał również pomocy on inżynierów przez radio. Gdy gasły światła, był do końca wyścigu kompletnie sam. Samodzielnie dbał o opony, hamulce, a i tak był niezwykłe szybki. Pewnie wygrałby dwa kolejne mistrzostwa i byłoby ich łącznie sześć, ale liczby są nieistotne.

Były szef Formuły 1 uważa, że Hamiltonowi w znacznym stopniu pomaga bolid, którym jeździ i wychodzi z założenia – jak wielu – że kto by do niego nie wsiadł, stoi na zwycięskiej pozycji.

Bernie Ecclestone: Powiedziałbym, że również Nelson Piquet był świetny w przeciętnym samochodzie. Stirling Moss to kierowca z pierwszej czwórki. I oczywiście, Juan Manuel Fangio wykonywał niesamowitą robotę. Lewis jest dobry. Postawiłbym go jednak niżej od tych kierowców, których wymieniłem. Zaznaczam jednak, że trudno określić, że ten i czy inny zawodnik jest lepszy od tego i tego. Lewis ma najlepszy bolid i zespół. Ma wszystko najlepsze, co jest tylko możliwe.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News