Benzyna w Polsce zaskakująco drożeje. W dwa dni przegoniła diesel! Miało być tanio paliwo, a te szybko drożeje

Benzyna w Polsce zaskakująco drożeje. W dwa dni przegoniła diesel! Miało być tanio paliwo, a te szybko drożeje

benzyna diesel ceny paliw paliwo podatki vat akcyza

Podaj dalej

Szybko i bardzo wyraźnie drożeje benzyna w cenie hurtowej. To na pewno ogromne zaskoczenie względem tego, że cena ropy przez ostatnie dni była bardzo niska względem tego, z czym mieliśmy do czynienia wcześniej. Skąd zatem tak duża podwyżka? 95-tka zaledwie w dwa dni zdołała przegonić diesel i stać się najdroższym paliwem w Polsce.

Benzyna już droższa od oleju napędowego

diesel ceny paliw
fot. freepik

Aż o 15 groszy w zaledwie dwa dni podrożała benzyna, która we wcześniejszych dwóch dniach potaniała o 20 groszy! Duży spadek i duży wzrost, który praktycznie trwał pół tygodnie. I tym samym radość z tańszego tankowania prysła niczym bańka mydlana. Wygląda na to, że ceny paliw nie przyniosą zbyt wiele radości.

95-tka wyceniana jest już w średniej cenie hurtowej na równe 7 złotych. To oznacza, że tankowanie z podatkiem nie powinno być tańsze niż 7,56 zł/l, a do tego należy doliczyć jeszcze marżę. Zapowiadało się na cenę nie tylko poniżej 7,50 zł/l, ale poniżej 7 złotych. Rzeczywistość jednak pokazuje, że jest tak jak zawsze.

Rozbudzone nadzieje na niższe ceny paliw trwały zaledwie kilka dni. Trzeba być przygotowanym na to, że tankowanie znów będzie kosztować nas na poziomie powyżej 7,50 zł/. Ratunkiem są promocje, które dostępne są na stacjach paliw, co pozwoli obniżyć nieco koszty. To jednak niewielkie pocieszenie względem tego, czego tak naprawdę oczekują kierowcy.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

W kolejnym tygodniu dalsze podwyżki?

Jeszcze nigdy ceny paliw nie były tak ciężkie do przewidzenia jak są obecnie. Sytuacja nie dość, że zmienia się szybko, to na dodatek po chwili przychodzi jeszcze większa korekta – tyle tylko, że w odwrotną stronę. Trzeba jak na razie nastawić się na to, że tankowanie będzie kosztować nas tyle ile kosztuje. A korekty będą niewielkie w górę i w dół.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News