Benzyna tańsza o 1,24 zł. Diesel tańszy 1,11 zł. Cena paliwa zaskakuje?

Benzyna tańsza o 1,24 zł. Diesel tańszy 1,11 zł. Cena paliwa zaskakuje?

Podaj dalej

Gospodarka zaczyna się odmrażać, a na drogach zauważalny jest coraz większy ruch. Co za tym idzie cena paliwa idzie w górę. Benzyna i diesel jednak wciąż mają bardzo korzystną stawkę, ale coraz więcej osób patrzy jednak z dużym niepokojem przejeżdżając obok stacji.

diesel dystrybutor

Tak jak w ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować ciągłe spadki cen, tak w najbliższych tygodniach powinniśmy obserwować ciągle rosnące ceny. Nie będą to jednak duże różnice, ale na pewno zauważalne dla tych, co będą pamiętać koszty ostatniego tankowania.

W mijającym tygodniu popularna 95-tka kosztowała średnio 3,97 zł/litr, a olej napędowy 3,99 zł/litr. Według prognoz e-petrol, 95-tka będzie kosztować 3,97-4,12 zł, a diesel prawie tyle samo, bo 3,99-4,12 zł.

Cena paliwa – po ile benzyna i diesel?

Choć ceny będą powoli rosnąć, to trzeba mieć na uwadze jedną rzecz. I tak płacimy dużo mniej za 1 litr benzyny czy oleju napędowego niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W porównaniu z  zeszłym rokiem płacimy o 1,24 zł mniej za benzynę i o 1,11 zł za olej napędowy.

Na wydatki kierowców na tankowanie wpływają notowania ropy naftowej na giełdach. Obecnie baryłka jest wyceniania na 33 dolary, ale według prognoz jej cena będzie sukcesywnie rosła.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News