Benzyna od wielu lat nie była tak droga! Podobnie zresztą diesel, który bije rekordy

Benzyna od wielu lat nie była tak droga! Podobnie zresztą diesel, który bije rekordy

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Z ogromnym bólem trzeba przyznać, że obecnie żyjemy w czasach, w których paliwo pomału staje się towarem tylko dla zamożniejszych. Benzyna w tej chwili jest najdroższa od siedmiu lat, a diesel od trzech lat. Choć i ten pomału sięga po kolejne rekordy ceny paliw.

Diesel i benzyna biją rekordy ostatnich lat

Niestety wedle zapowiedzi analityków to nie koniec podwyżek ceny paliw na najbliższe tygodnie. W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się, że benzyna i diesel na pewno będą jeszcze droższe. Do końca miesiąca oba paliwa mogą wzrosnąć nawet o 10 groszy w porównaniu z tym co płacimy teraz.

Rozpoczyna się bowiem okres wakacyjny i najlepszy czas dla stacji paliw na zarobek. Okres częstego i długiego podróżowania sprawia, że kierowcy po prostu przyjmują na klatę fakt, że trzeba zatankować i zapłacić tyle ile trzeba. Oszczędności w jeżdżeniu nie szuka się w tych miesiącach.

Do tego trzeba wziąć poprawkę na to co działo się w ostatnich miesiącach, czy okres przeróżnych obostrzeń. Te jak wiadomo sporo nas ograniczały, a to sprawia, że wówczas stacje paliw nie zarabiały. Wszyscy chcą się zatem odkuć i zarobić co wówczas stracili. Ale to również wymusza sytuacja na światowych rynkach paliw, gdzie po prostu ceny dyktuje ropa.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News