Benzyna i olej napędowy z podwyżkami cen na początek lata

Benzyna i olej napędowy z podwyżkami cen na początek lata

Podaj dalej

Benzyna i olej napędowy notują nieustanny wzrost cen. Początek lata zwiastuje kolejne podwyżki, a optymistyczne jest tylko to, że podwyżki nie są już tak dynamiczne jak było wcześniej. Ceny w handlu hurtowym niestety idą w górę, a to odbija się na kierowcach.

O cenach poniżej 4 zł za litr diesla czy benzyny można zapomnieć już na bardzo długo. Jedyne co może przywrócić taką sytuację to najczarniejszy scenariusz – powrót koronawirusa na ogromną skalę na świecie.

Paliwo w górę. Benzyna i diesel znów drożeje

Tydzień w kraju kończy się ze średnią ceną w kraju 4,14 zł za benzynę i 4,15 zł za olej napędowy. W nadchodzącym tygodniu trzeba spodziewać się wydatku rzędu 4,15-4,27 za litr PB 95 i 4,15-4,26 za taką samą ilość diesla. Warto wspomnieć również o LPG, gdzie kierowcy muszą przygotować się na wydatek 1,92-2,01 zł za litr.

stacja benzynowa benzyna diesel paliwo

Scenariusze na wakacje nie rysują się kolorowo. Stałe wzrosty cen na rynku naftowym odbijają się nieustannie na cenach na stacjach paliw. Przed dalszą podróżą warto pomyśleć o tym, aby zatankować pełen bak znacznie wcześniej. I to w dodatku na upatrzone stacji, gdzie stawka jest najkorzystniejsza.

BMW wypadło z butów po wymuszeniu pierwszeństwa. I to dosłownie!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News