Benzyna, diesel - paliwo pozytywnie zaskakuje cenami na stacjach. Wciąż można tankować za mniej niż 4 zł

Benzyna, diesel - paliwo pozytywnie zaskakuje cenami na stacjach. Wciąż można tankować za mniej niż 4 zł

Podaj dalej

Wakacje dobiegły końca, a wszyscy kierowcy wypatrują z ciekawością na stacjach w jakiej cenie obecnie znajduje się paliwo. Benzyna i diesel wciąż jest około 20 proc. tańsza w ubiegłym roku, a więc to ogromny pozytywy. Panuje jednak różnorodność cen, jeżeli chodzi o województwa.

Paliwo? Benzyna i diesel, gdzie najtaniej

paliwo cena tankowanie samochodu
Tanie paliwo

Jeżdżą po Śląsku wciąż można spotkać stacje na których za tankowanie zapłaciły poniżej 4 zł, a dokładnie 3,99 zł. Cena na pewno robi wrażenie i cieszy. Zwłaszcza że jeżeli rozmiar się z kierowcami którzy korzystają z mniej markowych stacji, nie widzą żadnej różnicy w jeździe.

Z ogólnopolskich danych wynika, że obecnie najwięcej powodów do zadowolenia mają kierowcy w województwie łódzkim. Patrząc na średnią to właśnie tam obecnie można najtaniej zatankować w Polsce. Średnia cena 95-oktanowej benzyny wynosi 4,40 zł, a olej napędowy 4,32 zł.

Co ciekawe, patrząc na mapę polski można spotkać się z sytuacją, że stacja działająca pod jedną marką sprzedaje paliwo taniej nawet o 50 groszy, niż ta sama działająca w innym mieście.

Korzystne ceny

Z danych ekspertów wynika, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się żadnych podwyżek. Ba, wręcz przeciwnie! Paliwo powinno być jeszcze tańsze. Cena ropy na światowych rynkach tanieje, podobnie jak cena benzyny w hurcie. Korzystnie na wszystko wpływa sytuacja z pandemią, bowiem wciąż bardzo wiele osób pracuje w domu i mało podróżuje.

stacja benzynowa benzyna diesel paliwo
Tankowanie

Warto zatem rozejrzeć się po okolicy i zobaczyć, gdzie najtaniej uzupełnimy pełny bak paliwa.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News