Benzyna, diesel i LPG w kolejnym tygodniu znacząco podrożeje! Nie tak to miało wyglądać na stacjach paliw

Benzyna, diesel i LPG w kolejnym tygodniu znacząco podrożeje! Nie tak to miało wyglądać na stacjach paliw

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Złe informacje dla kierowców tankujących diesel, benzynę i LPG. Cały sierpień wiele osób zapowiadało obniżki cen paliw od września, a tutaj nie dość, że ich nie ma, to nadchodzą kolejne podwyżki. I to wbrew pozorom nie małe, bo to już kolejny raz, gdzie musimy dołożyć więcej do paliwa niż byśmy oczekiwali. Niestety, nie dzieje się dobrze z cenami paliwa na stacjach.

Diesel, benzyna i LPG znów drożeją

diesel benzyna paliwo
e-petrol.pl

O sygnałach, że paliwo będzie tańsze można już dano zapomnieć. Bardziej można spodziewać się tego, do czego tak naprawdę już jesteśmy przyzwyczajeni, a więc coraz wyższych cen. Tyle tylko, że nadchodzące podwyżki nie są małe. Benzyna 98-ka może zdrożeć wedle prognoz o trzy grosze, już praktycznie na większości stacji w Polsce przekraczając wartość 6 złoty. Do tej kwoty zbliża się również 95-tka, która z obliczeń ma podrożeć od 3 do nawet 6 groszy! To już zatem kolejne złotówki przy tankowaniu pełnego baku paliwa.

Diesel także idzie w górę, choć wciąż pozostaje nieco tańszy od benzyny. Tutaj jednak tak będzie zawsze, a istotna jest wyłącznie różnica w cenie między tymi paliwami, która może wiele mówić. W nadchodzącym tygodniu kierowcy tankujący olej napędowy muszą spodziewać się wyższej ceny nawet o trzy grosze pod koniec przyszłego tygodnia.

Najmocniej obrywają kierowcy posiadający instalację gazową. Tylko w tym tygodniu średnia cena za każdy litr LPG podniosła się o 8 groszy, ale to nie koniec. Najbliższy tydzień może przynieść podobny skok i w połowie września będziemy płacili 20 groszy więcej, niż na jego początku. Tutaj trzeba spodziewać sie, że cena będzie rosła najbardziej dynamicznie w porównaniu z pozostałymi paliwami.

Prognozy nie wyglądają najlepiej

Ciężko szukać światełka w tunelu, jeżeli chodzi o obniżki ceny paliw, a nawet kolejną chwilową stabilizację cen. Wrzesień zapowiada się, że będzie upływał pod tendencją wzrostową, jeżeli chodzi o ceny na stacjach paliw. Spotkanie OPEC+, które mogło nieco zmienić sytuację na światowych rynkach paliw, praktycznie nic nie wniosło nowego. Oznacza to, że dalej trzeba śledzić m.in. jak na giełdzie stoi cena za baryłkę ropy.

Wyższe ceny za paliwa kolejny raz przełożą się na to, że wzrosną ceny w sklepach zwykłych produktów, które kupujemy na co dzień. Już teraz mamy do czynienia z bardzo dużą inflacją i nic nie wskazuje na to, że miałaby ona w najbliższym czasie zmaleć. Rząd też nie pali się do tego, aby ustawowo znieść np. jakieś podatki, aby wpłynęło to na obniżkę cen. Jak na razie jesteśmy skazani płacić dużo za diesel, benzynę, a przy tym LPG.

.

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News