Benzyna, diesel i LPG droższe w tydzień łącznie o blisko 15 groszy! Kierowcy w Polsce mają już dość

Benzyna, diesel i LPG droższe w tydzień łącznie o blisko 15 groszy! Kierowcy w Polsce mają już dość

paliwo diesel benzyna LPG

Podaj dalej

Przez ostatnie siedem dni zarówno diesel, benzyna, jak i LPG zdrożały. Nie ma zatem mowy o żadnej stabilizacji ceny paliw w tym miesiącu, bowiem w każdym tygodniu jest drożej. A przecież jeszcze kilka tygodni temu zapewniano kierowców, że wrzesień będzie nieco tańszy. Jak widać sytuacja zmienia się dynamicznie i niestety cały czas na gorsze.

Wszystkie paliwa podrożały – diesel, benzyna i LPG

diesel benzyna paliwo

O tym jak dramatyczna sytuacja dzieje się na stacjach paliw poinformował e-petrol, który przeanalizował dokładnie ceny paliw. Ich średnie w całej Polsce trzeba przyznać, że dość znacząco poszły w górę, biorąc pod uwagę dynamikę jaka mamy w ostatnim czasie. Płacimy tak dużo, że o takich kwotach mogą pamiętać już tylko nieliczni. A w zasadzie zaraz wejdziemy w historyczny moment, gdzie diesel, benzyna i LPG będą najdroższe w historii Polski.

Za benzynę płacimy tak drogo jak we wrześniu 2012 roku, a więc dobre dziewięć lat temu. Średnia cena w Polsce wynosi już 5,79 zł/l i tylko w ciągu ostatniego tygodnia podrożała aż o 6 groszy. Jeżeli szybko sytuacja się nie zmieni, to bardzo szybko możemy płacić ponad 6 złotych za litr tego paliwa. A przecież jeszcze nie tak dawno dopiero co Pb98 dobijała do tego progu.

NIe lepiej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o diesel. Olej napędowy w przeciągu ostatniego tygodnia podrożał o 3 grosze, a jego obecna średnia cena to 5,52 zł za litr. Z taką ceną mieliśmy już do czynienia w październiku 2013 roku. Z kolei LPG, które drożeje najbardziej w ostatnim czasie tym razem podrożało o 3 grosze na litrze. Sumując wszystkie paliwa, łącznie na stacji paliw pozostawiamy blisko 15 groszy więcej na każdym litrze, a mówimy tutaj tylko o jednym tygodniu.

stacja benzynowa benzyna diesel paliwo

Prognozy na drugą połowę września niepokojące

Od żadnych analityków i ekspertów nie dobiegają sygnały, że diesel, benzyna bądź LPG w najbliższym czasie będą tańsze. Ciężko tutaj nawet o prognozy mówiące o kolejnej stabilizacji cen, choć to na pewno przyjdzie szybciej, niż niższe ceny. Trzeba po prostu w tym i następnym miesiący przygotować więcej pieniędzy z budżetu domowego na tankowanie paliwa.

tankowanie diesel paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News