Będzie jeszcze większa promocja na diesel i benzynę? Tanie tankowanie to jedno, ale czy na tego naprawdę chcemy

Będzie jeszcze większa promocja na diesel i benzynę? Tanie tankowanie to jedno, ale czy na tego naprawdę chcemy

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Cena za diesel i benzynę stała się poniekąd podwójnym światem. Mamy bowiem do czynienia z ceną rzeczywistą, realną, tą którą widzimy na pylonach przed stacjami paliw. Natomiast jest także ta druga cena, ta którą możemy mieć korzystają z promocji i która może być nawet 40 groszy tańsza. A na horyzoncie szykują się nowe oferty dla kierowców. Czy, aby na pewno tego chcemy?

Diesel i benzyna, za ile tak naprawdę zatankujemy?

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Wysokie ceny paliw sprawiają, że kierowcy muszą doświadczyć czegoś, z czym tak naprawdę nigdy w życiu się nie mierzyli – promocje. Stacje paliw zawsze były ”zero jedynkowe”, a więc za tyle ile się widziało na pylonie za tyle się tankowało i temat był zakończony. Teraz został postawiony krok ku nowemu i pytanie, czy kierowcy, aby na pewno czegoś takiego oczekują.

Promocje wbrew pozorom to dla kierowców duży problem. Wiadomo, że każdy chce tankować taniej, ale nie każdy ma czas być z takimi rzeczami na bieżąco. Dlatego tez można poczuć irytację, że kilkaset metrów taniej można było zaoszczędzić jeszcze więcej. Oczywiście, jak na razie tego typu atrakcję przygotowała wyłącznie jedna ze stacji paliw.

Co natomiast z innymi? Scenariuszy jest dużo, ale żadne nie ma oficjalnego podłoża, a wszystko to przecieki. Wielu firmom na pewno bardzo ciężko zejść do aż tak wysokiego progu promocji. Nie ma co się oszukiwać, ale 30-40 groszy taniej na litrze to bardzo duża promocja na diesel i benzynę. Nie jest łatwo na nią odpowiedzieć z dnia na dzień. Zwłaszcza, że taka rzecz wymaga także dużego marketingu i reklamy.

diesel benzyna lpg
fot. freepik

Kierunek – prostota

Paliwo w Polsce jest drogie i to nie ulega żadnej wątpliwości. Problem ten nie dotyczy jednak nas, ale wielu innych krajów. Każda obniżka ceny w jakiej formie by nie była, jest na pewno bardzo przydatna i cenna. Mimo wszystko z opinii kierowców najbardziej widać, że ci chcieliby po prostu normalności. A więc normalnych cen, bez żadnych dodatkowych atrakcji.

To po prostu nic innego jak kwestia przyzwyczajenia do tego, co było przez ostatnie lata, a tak naprawdę było od zawsze. I teraz kwestia tego, czy lepiej nie zachęcać po prostu niższymi cenami za diesel i benzynę na pylonach. Niż brnąć dalej w tego typu rozwiązania. Chwilowo – jak najbardziej na plus, ale czy dłuższa perspektywa ma tutaj sens?

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – blasco5

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News