Będzie jeszcze drożej na stacjach paliw. Diesel w hurcie właśnie osiągnął rekordową cenę

Będzie jeszcze drożej na stacjach paliw. Diesel w hurcie właśnie osiągnął rekordową cenę

benzyna-diesel-lpg-ceny-unia-europejska

Podaj dalej

Kierowcy posiadający silnik typu diesel, muszą być przygotowani na najgorsze. To, że olej napędowy zdrożał zaledwie w przeciągu tygodnia o 10 groszy i kosztuje już średnio 5,61 zł/l to dopiero początek. Paliwo te w hurcie jest najdroższe od października 2012 roku i trzeba zapłacić już 4500 zł za metr sześcienny. Lada moment powinniśmy zobaczyć kolejny skok ceny paliw.

Diesel w szybkim tempie drożeje

diesel benzyna paliwo

Choć tak naprawdę paliwa drożeją od blisko roku, to jednak wciąż nie dowierzamy, że trwa to aż tak długo. Końca niestety nie widać, a bardziej widać kolejne sygnały, że będziemy płacić jeszcze więcej na stacjach paliw. Rzeczywisty obraz tego, że za diesel i benzynę będziemy płacić nieco ponad 6 złotych, staje się jeszcze najbardziej realny.

Warto wspomnieć, że tylko w przeciągu miesiąca diesel zdrożał aż 5 procent! Biorąc pod uwagę, że w przeciągu całego roku jest to 25 procent, widać gwałtowny skok ceny paliwa. A kolejne dni zapowiadają nie mniejsze podwyżki niż w ostatnim tygodniu, gdzie przyszło nam płacić blisko 10 groszy więcej na litrze.

Niestety olej napędowy w hurcie drożeje i to odbije się na kierowcach, którym znów przyjdzie płacić więcej. Już nawet analitycy nie mają wątpliwości, że czeka nas duże zaskoczenie pod względem tego, co lada moment zobaczymy na stacjach paliw. Prawda jest taka, że o niskich cenach paliwa możemy zapomnieć na bardzo, ale to bardzo długo. Będziemy tęsknić za okresem, gdy wydawało nam się, że jest drogo.

diesel paliwo tankowanie

Ceny paliw odbiją się na nas wszystkich

Jak zauważają eksperci, to co się dzieje na stacjach paliw jeszcze mocniej odbije się na inflacji. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że poruszanie tematu 6 procent nie ma najmniejszego sensu. Tutaj trzeba i należy już rozmawiać o tym, że będzie ona wynosiła 7 procent. To jasny sygnał do tego, że z naszych portfeli pieniądze będą ubywały w znacznie szybszym stopniu.

Jedyne co można doradzić kierowcom w tej sytuacji, to to, iż aby nie zwlekali z tankowaniem. Jeżeli diesel czy benzynę planowali uzupełnić w baku po weekendzie, niech to zrobią jeszcze przed!

diesel tankowanie paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News