Autostrada znów drożeje! Kierowcy mogą poszukać się oszukani, zapłacą więcej i to nie mało

Autostrada znów drożeje! Kierowcy mogą poszukać się oszukani, zapłacą więcej i to nie mało

autostrada etoll system

Podaj dalej

Od 1 października autostrada A4 Kraków – Katowice znów będzie droższa. Za jeden z najsłynniejszych odcinków, najkrótszych i najdroższych, a przy tym… najczęściej remontowany, trzeba będzie zapłacić więcej. A mowa tutaj o płatnościach automatycznych, czyli tych jakie wykonujemy np. z naszych aplikacji. Kierowcy mieli mieć wygodniej, a… zapłacą za to więcej.

Słynna autostrada znów droższa

Stalexport zmienia stawki dla kierowców o złotówkę i to niemal dla wszystkich, którzy podróżują na trasie Kraków – Katowice. Autostrada nie będzie droższa wyłącznie dla motocyklistów, ale także dla tych którzy będą dokonywali opłat na bramkach. Gorzej wygląda sytuacja dla tych którzy przez ostatni czas byli kuszeni wszelkiego rodzajami promocjami. Jak się okazuje szybko zwrócą to wcześniej zaoszczędzili – i to z nawiązką.

Z kolei dla większych pojazdów całkowicie znikną wszelkiego rodzaju bonifikaty. Ile będzie teraz kosztowała autostrada dla poszczególnych rodzajów pojazdu?

  • kat. 1 motocykle – 6 zł
  • kat. 1 pojazdy osobowe 12 zł, płatności automatyczne – 9 zł
  • kat. 2 22 zł, automatyczne – 22 zł
  • kat. 3 22 zł , automatyczne – 22 zł
  • kat. 4 35 zł, automatyczne – 35 zł
  • kat. 5 35 zł, automatyczne – 35 zł

”Kierowcy korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go w formule pre-paid jeszcze tylko przez trzy tygodnie mogą nabywać impulsy na przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków tańsze nawet ponad 30 proc., ważne przez kolejne dwa lata. Od 1 października br. koncesjonariusz zmienia warunki stawek preferencyjnych dla płatności automatycznych. Przejazd samochodem osobowym z aplikacjami Autopay, SkyCash oraz IKO, videotollingiem z kartami flotowymi ORLEN albo z urządzeniem pokładowym A4Go będzie tańszy o 3 zł na każdej bramce. Stawki preferencyjne dla pozostałych kategorii pojazdów zostaną zniesione” – donosi biuro prasowe spółki.

Autostrada inna od innych

Jakie dokładnie zmiany będzie miała teraz słynna w Polsce autostrada? Zostanie zmniejszenie bonifikaty zastosowanej do stawki opłat dla pojazdów kategorii 2 i 3 z kwoty 15 zł do kwoty 13 zł. Zlikwidowano preferencyjnych stawek opłat dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5 dla przejazdów z wykorzystaniem ww. płatności automatycznych. Zmianie uległy preferencyjne stawki opłaty dla pojazdów kategorii 1 (innych niż motocykle) za przejazd z wykorzystaniem ww. płatności automatycznych z kwoty 8 zł do kwoty 9 zł.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News