Autostrada w Niemczech z limitem 130 km/h! Niemcy lada moment będą jeździć wolniej niż my u nas w Polsce

Autostrada w Niemczech z limitem 130 km/h! Niemcy lada moment będą jeździć wolniej niż my u nas w Polsce

autobahn autostrada niemcy

Podaj dalej

Od dawien dawna autostrada w Niemczech przyciągała jak magnes wielbicieli motoryzacji, aby przetestować swój samochód. I tak jest do dnia dzisiejszego, bowiem jak powszechnie wiadomo nie ma tam żadnych ograniczeń prędkości, a mimo to jest stosunkowo bezpiecznie. Wygląda jednak na to, że niebawem może o ulegnąć zmianie. A szanse na to są większe niż może się wydawać.

Autostrada w Niemczech znacząco zwolni

Centrolewicowcy w Niemczech zapowiadają, że gdy dojdą do władzy na tamtejszych autostradach maksymalna prędkość będzie wynosiła 130 km/h. Biorąc pod uwagę, że frakcja ta prowadzi w sondażach przed wyborami federalnymi szanse są na to bardzo duże. Żeby nie powiedzieć, że niewiele już może to zmienić, a jedynie rozmyślenie się polityków po zwycięstwie.

Szanse na to jednak są małe, bowiem są podnoszone bardzo poważne argumenty. A jeżeli chodzi o motoryzacje jeden całkowicie działa na wyobraźnie – zmniejszenie zanieczyszczeń spowodowanych przez transport. I już praktycznie można mówić o tym, że autostrada w Niemczech stanie się wolniejsza niż w Polsce.

Do tego można jeszcze dodać fakt, iż partnerzy koalicyjni również chcą ograniczenia prędkości na autostradach. Jeżeli ktoś zatem chciał zobaczyć jak jeździ się bez ograniczenia prędkości, to wygląda na to, że niewiele czasu pozostało na to, aby w końcu wybrać się na taką wycieczkę. Choć ze względów bezpieczeństwa zdecydowanie odradzamy. Autostrada wbrew pozorom nigdy nie powinna być miejscem do tego, aby ryzykować swoje, a zwłaszcza innych uczestników ruchu drogowego.

Mniejsze zanieczyszczenie powietrze to priorytet

O ile niemiecką autostradę można krytykować bądź wielbić, o tyle wciskanie pedała gazu do dechy z mocnym silnikiem, sprawia, że atmosfera robi się coraz cieplejsza. A chodzi właśnie o to, aby ograniczyć na wiele sposobów emisję spalin cieplarnianych, abyśmy żyli możliwie jak najbardziej w zgodzie z naturą. W końcu rozchodzi się nie tylko o nasze zdrowie i życie, ale kolejnych pokoleń.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News