Autostrada o 25 procent tańsza! Ministerstwo Finansów zaskoczyło kierowców swoją decyzją

Autostrada o 25 procent tańsza! Ministerstwo Finansów zaskoczyło kierowców swoją decyzją

autostrada etoll system

Podaj dalej

Miła niespodzianka spotkała kierowców na początku września. Każda autostrada na której obowiązuje system e-TOLL, będzie o 25 procent tańsza do końca trwającego miesiąca. Ministerstwo Finansów wprowadziło niespodziewanie pakiet kolejnych ułatwień dla przewoźników, aby nie zwlekali oni z rejestrowaniem się w systemie. Taka promocja na pewno sprawi, że proces ten przebiegnie szybciej i sprawnie.

Autostrada i e-Toll dają dodatkowe oszczędności

Jak wiadomo od dłuższego czasu zbliżamy się wielkimi krokami do momentu, aż system viaTOLL zastąpi w pełni e-TOLL. Przewoźnicy którzy jeszcze tego nie zrobili, ale także ci którzy już to zrobili, mają naprawdę szanse na realne oszczędności w firmie. 25 procent tańsze przejazdy przez autostradę w przypadku wielu firm, które kursują tymi drogami, to już znaczna kwota.

Liczba pobranych aplikacji e-TOLL obecnie wynosi 120 tysięcy. Liczba nie jest mała, ale niewątpliwie pokazuje, że zbliżając się do finiszu zmian powinna być większa. Ministerstwo zachęca do korzystania z promocji i przypomina, żeby nie pozostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Do 30 września 2021 r. opłata elektroniczna oraz opłata za przejazd autostradą, wnoszone z wykorzystaniem Systemu Poboru Opłaty Elektronicznej KAS, będą pobierane w wysokości 75 procent stawek opłat określonych w obowiązujących przepisach.

Warto pamiętać, że do systemu zostało dopuszczonych 60 dostawców, którzy oferują 233 typu urządzeń. Jest zatem w czym wybierać i każdy przewoźnik znajdzie coś dla siebie. Na zwlekanie już czas minął i warto, aby każdy, kto musi w końcu poświęcił temu odpowiedni czas. Później w razie niedopełnienia wszelkich obowiązków, mogą z tego tytułu powstać nieprzyjemności. A szkoda tracić czas, nerwy i pieniądze.

e-TOLL zapewni sprawniejsze przejazdy

Bez bramek, bez korków i bez zbędnego tracenia czasu, który często jest jedną z najważniejszych rzeczy dla wielu przedsiębiorców. Tak ma wyglądać końcowy etap zmian, jakie zostają wprowadzane. Każda autostrada na której będzie działał system sprawi, że ruch będzie przebiegał znacznie sprawniej. Korzyści z tego niewątpliwie płynie znacznie więcej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News