Anonymous szykują atak na giganta motoryzacji. Co planuje największa grupa hakerska na świecie?

Anonymous szykują atak na giganta motoryzacji. Co planuje największa grupa hakerska na świecie?

Anonymus tesla motoryzacja

Podaj dalej

Sporych kłopotów nabawił się Elon Musk, który podpadł największej grupie hakerskiej na świecie zwanej Anonymus. Wszyscy doskonale kojarzą białe maski, które staly się pewnym symbolem ostatnich lat. Niosą one jedno istotne przesłanie. ”Obywatele nie powinni obwiać się swoich rządów, to rządy powinny obawiać się swoich obywateli”.

Elon Musk na oku Anonymous

Anonymus elon musk

Nieznany aktywiści zamierzają wziąć odwet za to co – ich zdaniem świadomie – robi w ostatnim czasie Elon Musk. A chodzi dokładnie mówiąc o jego wypowiedzi i wpisy dotyczące kryptowalut. Efekt wypowiedzi miliardera wpływa znacząco na spadek wartości bitcoina, co jest uważane za manipulowanie.

Co ciekawe przyczyniło się to do ogromnego paradoksu na rynku kryptowalut. Doszło do sytuacji, że sporo zyskała inna waluta – dogecoin, a ta jak wiadomo powstała do żartu. Anonymus stwierdziło, że nadszedł kres tego typu celowym ruchom i zamierzają swoimi hakerskimi umiejętnościami zrewanżować się miliarderowi.

Zwłaszcza, że ich zdaniem w ten sposób Elon Musk lekceważy ludzi inwestujących w kryptowaluty. – Ostatnio ludzie zaczynają postrzegać cię jednak jako kolejnego narcystycznego bogacza, który desperacko stara zwrócić na siebie uwagę – mówi tajemniczy głos w specjalnie przygotowanym nagraniu. Inwestorzy niejednokrotnie apelowali do Elona Muska, aby zaprzestał wypowiadania się o kryptowalutach.

Co szykuje tajemnicza grupa?

Pomysłowość grupy Anonymous jest niezwykle duża i z reguły są to niekonwencjonalne metody. Mają one dać często rozgłos sprawie, a mniej na celowości jest uderzenie bezpośrednio w daną osobą. Ta ma głównie służyć do tego, aby koniec końców sprawa uderzyła bezpośrednio w nią, a przy tym została mocno ośmieszona.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News