Afera dieslowa prowadzi VW do zatrudnienia "agresywnego" aktywisty

Afera dieslowa prowadzi VW do zatrudnienia "agresywnego" aktywisty

Afera dieslowa prowadzi VW do zatrudnienia „agresywnego” aktywisty

Podaj dalej

Volkswagen zamierza zatrudnić osobę, która będzie wyznaczać nowy kierunek w walce z zanieczyszczeniami i wspomagać inicjatywy klimatyczne wewnątrz firmy. Potwierdził to już szef grupy VW. Osoba zatrudnienia na stanowisku będzie zgłaszać wszystkie swoje pomysły bezpośrednio do Herberta Diessa oraz członków czołowej kadry menedżerskiej firmy.

– Mamy bardzo wiele pomysłów, aczkolwiek ich wprowadzanie zajmuje długi czas w tak dużej organizacji. Potrzebujemy kogoś naprawdę agresywnego wewnątrz przedsiębiorstwa – powiedział szef grupy Volkswagen Herbert Diess w rozmowie z „Financial Times”.

Afera dieslowa z którą od kilku lat zmaga się Volkswagen i która znacząco wpłynęła na wizerunek firmy doprowadziła do wielu zmian w firmie. Obecnie na szeroką skalę prowadzone są działania ograniczenia zanieczyszczeń z pojazdów i fabryk. Stworzono także radę ds. zrównoważonego rozwoju. W jej skład wchodzi m.in. była dyrektorka agencji EPA Margo Oge i była komisarz EU ds. działań w dziedzinie klimatu Connie Hedegaard.

Już jakiś czas temu podjęto decyzję, iż koncern zainwestuje ponad 33 mld euro w inicjatywy napędów elektrycznych na przestrzeni kolejnych 5 lat

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News